Kılıçdaroğlu Silivri'ye niçin gitmedi?

Kılıçdaroğlu Silivri'ye niçin gitmedi?
Milletvekili seçildikten sonra ilk duruşmalarına katılan Balbay ve Haberal'ı dün 45 CHP'li milletvekili yalnız bırakmadı. Peki bu milletvekiller arasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu niçin yoktu?..

Dün yapılan duruşmasına 45 CHP milletvekilin katıldığı II.Ergenekon Davası'nda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Silivri'ye gitmemesinin parti içinde bir kesim tarafından tepkiyle karşılandığı ifade ediliyor.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin başkanlığında, II.Ergenekon duruşmasına katılan CHP'li 45 milletvekili, kendi partilerinden milletvekili seçilen Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ı yalnız bırakmadı.

Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın milletvekili seçildikten sonraki ilk duruşmalarına çok sayıda CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce başkanlığında çok sayıda CHP'li milletvekilin katılmasına rağmen Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun katılmaması, duruşmaya katılan tutuklu yakınları ve bazı partililer tarafından tepkiyle karşılandı.

Haberal ve Balbay ile görüşme sonrası gazetecilere konuşan İnce şunları söylemişti:

"Burası bir mahkeme değil, çadır tiyatrosu. Bu çadır tiyatrosunda sabahtan beri benim dinlediğim tek şey 'Şu telefon konuşmasında ne dedin?', 'Niye biraz sonra dedin', komedi resmen komedi. Susma hakkını niye kullandın gibi sorular. Sokaktaki insanın bile kullanmayacağı şeyler. Böyle bir yargıç böyle bir mahkeme inanın ömrümde ilk kez görüyorum. Şaşkınım, cuma günü tekrar buradayız. Yarın öbür gün milletvekili arkadaşlarımız sırayla burada duracaklar. Cuma günü kalabalık milletvekili arkadaşımızla buradayız"

Duruşmaya bugün (9 Ağustos) saat 09.00'da devam edecek. (elmahaber.com)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com