Kılıçdaroğlu: TBMM hukuk dışına itildi

Kılıçdaroğlu: TBMM hukuk dışına itildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “dün Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan olaylarla TBMM’nin farklı bir konuma, hukuk dışına itildiğini düşünüyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile Ankara’da JW Marrıot Otel'de kahvaltıda bir araya geldi.
 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz kahvaltının ardından gazetecilere ortak açıklamada bulundular.
 
Kılıçdaroğlu, dün Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu ile ilgili değerlendirmesinin sorulması ve bir gazetecinin “Sizin önergeniz miydi?” demesi üzerine, “Dün parlamentoda kabul edilen önerge bizim önergemiz değil. Bu konudaki değerlendirmemi grup toplantımızda yapmıştım. Ve Sayın Cemil Çiçek’e bir çağrıda bulunmuştum. AKP’nin verdiği araştırma önergesinin Anayasa’nın ve İç Tüzüğün öngördüğü bir araştırma önergesi olmadığını biliyoruz. TBMM’nin farklı bir konuma itildiğini, hukuk dışına itildiğini düşünüyoruz. Bu konudaki tepkimizi de parlamento görüşmeleri sırasında arkadaşlarımız verdiler” değerlendirmesinde bulundu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com