Kılıçdaroğlu: Terörü lanetlemeliyiz

Kılıçdaroğlu: Terörü lanetlemeliyiz
Kılıçdaroğlu, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlama hakkında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamaya ilişkin, ''Bu güzel ülkenin insanları, terörden çok büyük acılar çekti. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin hep beraber lanetlemeliyiz'' dedi.

İstanbul'a gitmek üzere Esenboğa Havalimanı'na gelen Kılıçdaroğlu, burada basın mensuplarının patlamaya ilişkin sorularını yanıtladı.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Riccardone ile patlamaya ilişkin görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, aradığını ancak görüşemediğini ve not bıraktığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, patlamaya ilişkin de ''Bu topraklarda yaşayan insanlar, bu güzel ülkenin insanları, terörden çok büyük acılar çekti. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin hep beraber lanetlemeliyiz'' diye konuştu.

Terörün başarıya, amacına ulaşmaması gerektiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Bunun için toplum olarak yaşımız ne olursa olsun, eğitimimiz ne olursa olsun, siyasal görüşümüz ne olursa olsun, inancımız ne olursa olsun, hep beraber terörü lanetlemeliyiz. Bunu yaptığımız zaman terör bu ülke topraklarından silinecektir.''(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com