Kılıçdaroğlu vatandaşın gündemini hatırlattı

Kılıçdaroğlu vatandaşın gündemini hatırlattı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın gündemiyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminin çok farklı olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Halk geçinemiyor, perişan durumda ama Sayın Başbakan'ın maddi durumu çok iyi olduğu için, kendisinin, ailesinin, yakınlarının, yedi sülalesinin durumu çok iyi. Sanıyor ki bütün vatandaşın durumu da böyle, ama öyle değil” dedi.

Kılıçdaroğlu, o dönem Kenan Evren’in yaptıklarıyla, bugün Başbakan Erdoğan’ın yaptıklarının birbirine benzediğini ifade ederken, “Recep Tayyip Erdoğan’la Kenan Evren arasındaki tek fark birisinin apoletleri vardı, birisinin apoletleri yok. Kafa aynı kafa” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın gündemiyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminin çok farklı olduğunu belirterek, “Halk geçinemiyor, perişan durumda ama Sayın Başbakan'ın maddi durumu çok iyi olduğu için, kendisinin, ailesinin, yakınlarının, yedi sülalesinin durumu çok iyi. Sanıyor ki bütün vatandaşın durumu da böyle, ama öyle değil” dedi.

Kılıçdaroğlu, Karabük’te gerçekleştirilecek partiye katılım töreni öncesinde Eskipazar İlçesi’nde halkla buluştu. Burada esnafı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, esnafın sorunlarını dinledi. Bir pazarcı esnafı, yer parası borcu nedeniyle, İlçe belediyesi tarafından pazara sokulmadığını söyleyerek, Kılıçdaroğlu’ndan bir çözüm bulmasını istedi. Kılıçdaroğlu da pazar esnafına konuyla ilgileneceği sözünü verdi. Emekli bir vatandaş da, hükümet tarafından yapılan son zamlardan şikayetçi oldu. Çocukların da ilgisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu, bir kahvehanede de vatandaşlarla sohbet ederek çay içti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Lideri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’da söylediği “Cumhuriyet Fal Partisi”, "Genel Başkan mı yoksa falcı mı” şeklindeki sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Ne cevap vereyim buna? ‘Yürüyen yalan makinesi’ dedim, ‘Evet ben yalan makinesiyim’ dedi, daha ben ne cevap vereyim buna” ifadelerini kullandı. Vatandaşın gündemiyle, Başbakan Erdoğan’ın gündeminin çok farklı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Çiftçi mazottan, gübreden şikayet ediyor. Emekli aldığı aylıktan şikayet ediyor, pazar esnafı belediye başkanına ‘borcumu ödeyeceğim, taksit yap’ diyor, belediye başkanı ‘yapmayacağım, pazara girmezsen de girme’ diyor. Halk geçinemiyor, perişan durumda ama Sayın Başbakan'ın maddi durumu çok iyi olduğu için, kendisinin, ailesinin, yakınlarının, yedi sülalesinin durumu çok iyi. Sanıyor ki bütün vatandaşın durumu da böyle, ama öyle değil. Bir vatandaş bana şunu soruyor, ‘Yunanistan’da et Türk Lirasıyla 8 lira, ekonomisi sözde batmış, Yunanistan iflas etmiş, bizde et 25 lira, bu nasıl oluyor?' Bu sorunu dile getirdi. Sayın Başbakan benim bu soruma cevap versin. Niye bu soruya cevap vermiyor. Sorduğumu pek çok soruya hiçbir zaman yanıt alamadık ki” diye konuştu.

İÇİŞLERİ BAKANI BİBER GAZI AÇIKLAMASI: "DENEMEYİ HERHALDE SAYIN BAKAN KENDİ ÜZERİNDE YAPMIŞ"

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in biber gazının sağlığa zararlı olmadığı yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine de “Sayın Sezgin Tanrıkulu onun yanıtını vermiş. Denemeyi herhalde Sayın Bakan kendi üzerinde yapmış olacak ki öyle bir sonuca varmış. Deneme sonuçlarını kamuoyuyla paylaşırsa Sayın Bakan memnun oluruz, rapor almıştır herhalde, böyle bir kanaate vardığına göre” dedi.

“EVREN’LE ERDOĞAN’IN KAFA AYNI KAFA”

Kılıçdaroğlu 12 Eylül davasına müdahilliklerin kabul edildiğinin hatırlatılarak, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ise müdahil olmaması tartışmalarının sorulması üzerine de, “Sayın Demirel ‘ben halkın önünde hesaplaştım’ dedi. Bizim partimiz kapatıldı, arşivlerimize, mal varlıklarımıza el konuldu. AKP müdahil olmuyor, niçin, yoktu öyle bir şey. Çünkü AKP 12 Eylül ürünü bir parti, 12 Eylül’den besleniyor. Kenan Evren’in yaptıklarına bakın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıklarına bakın birbirine benziyor zaten, orada da şiddet vardı, burada da şiddet var. Orada da baskı vardı, burada da var, orada gazeteciler tutukluydu, üniversite hocaları hapisteydi burada da hapiste, orada da parlamento baskı altındaydı burada da, orada da medya özgürlüğü tartışılıyordu, şimdi de tartışılıyor. Yani Recep Tayyip Erdoğan’la Kenan Evren arasındaki tek fark birisinin apoletleri vardı, birisinin apoletleri yok. Kafa aynı kafa. Yönetim tarzı aynı yönetim tarzı. Kenan Evren de eleştiriye tahammül edemezdi, Recep Tayyip Erdoğan da eleştiriye tahammül edemiyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu daha sonra, Eskipazar ilçesinde bir merhumenin de cenaze namazına katılarak, yakınlarına başsağlığı diledi.

DEMİR-ÇELİK FABRİKASINA ZİYARET

Eskipazar ilçesinin ardından Karabük Demirçelik Fabrikasını da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, burada Karabük Demirçelik Fabrikası Genel Müdürü Fadıl Demirel ve yönetim kurulu üyelerinden fabrikaya ilişkin bilgi aldı ve ardından Kılıçdaroğlu’na bir plaket verildi. Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ, CHP Eskipazar İlçe Başkanı Veysel Korkmaz ve bazı partililer de eşlik ediyor.(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com