Kılıçdaroğlu ve Bahçeli "Ortak Cumhurbaşkanı Adayı" İçin Zemin Yokluyor

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli "Ortak Cumhurbaşkanı Adayı" İçin Zemin Yokluyor
"Cumhurbaşkanlığı için çatı aday çıkarabiliriz" diyen CHP ve MHP liderleri ayrı ayrı zemin yokluyor.

BAHÇELİ BUGÜN SEZER, YARIN GÜL İLE GÖRÜŞECEK

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçen hafta 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile görüşmüştü. Demirel, MHP'ye "vatandaşa  'sen de kendi gücünün farkına var, sen de kendi taleplerini ortaya koy' denilmeli; halk, tek seçeneğinin Erdoğan ya da önereceği isim olmadığını görmeli" önerisi yapmıştı 

Bahçeli bugün de 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile  görüşecek. Yarın ise saat 15:00'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde biraraya gelecek ve cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda onun da görüşünü alacak. 

KILIÇDAROĞLU TESK'E GİDECEK

CHP Lİderi Kemal Kılıçdaroğlu ise yarın TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile buluşacak. Esnafın, cumhurbaşkanı adayı olarak kimi görmek isteğini öğrenecek. 

CHP'DE YARIN KAPALI GRUP VAR

Cumhuriyet Halk Partisi yarın bir de kapalı grup toplantısı yapacak. Milletvekillerinin uzun süredir talep ettiği toplantı Meclis'te, basına kapalı olarak düzenlenecek. Vekiller, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin strateji ve aday  belirlenmesi konusunda görüşlerini Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na iletecekler.

CHP, "SİNE-İ MİLLET"E Mİ DÖNECEK?

Toplantıda CHP'li Şafak Pavey ve Sabahat Akkiraz'ın Soma faciasına ve hükümetin uygulamalarına tepki olarak gündeme getirdiği 'milletvekilliğinden istifa etme ve sine-i millete dönme"  önerisi de gündeme gelecek. Parti yönetimi ise bu öneriye sıcak bakmıyor. 

CHP yönetimi, yarın kapalı grup toplantısının ardından, Merkez Yönetim Kurulu'nu toplayacak. Geçen hafta yeni MYK'sını ile ilk kez toplayan Kılıçdaroğlu, gündemini  ağırlıklı olarak Soma'ya ayırmıştı. Yarın yapılacak MYK'da ise cumhurbaşkanlığı stratejisi ve örgütlerle ilgili konuların ele alınması bekleniyor. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com