Kılıçdaroğlu'dan Başbakan'a: 'Oynak Recep!'

Kılıçdaroğlu'dan Başbakan'a: 'Oynak Recep!'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu, CHP'nin projesi olmadığı eleştirilerine yanıt verdi.

"YANDAŞINA KAYNAK VAR, FAKİR-FUKARAYA YOK"

Kılıçdaroğlu, "Bizim 41 tane önerimiz var. Kurultayda hepsini saydım. Daha da artacak. Büyük kısmı hak ve özgürlüklerimizle ilgili. Yurt sorununu çözmüyorlar, çözeceğiz. TOKİ'ye görev vereceğiz, yapacağız dedik. Recep bey çıktı 'o görevi var' dedi. Niye yeteri kadar yurt yapma görevi vermiyorsun, gençleri karanlık odaklara teslim ediyorsun. 'Yoksulluğu bitireceğiz. Aile sigortasını getireceğiz' dedik. 'Bu kaynağın garantisi benim' dedim. 'Benim adım Kemal, ben bu kaynağı bulurum' dedim. Recep beyi bir telaş aldı. Hayır efendim siz nereden bulacaksınız? Yandaşına gelince, malı götürenlere kaynak var, fakir fukaraya gelince kaynak yok. Başbakan Ardahan'da bana 'kaynak' demiş. Şunu söyleyeyim, ben bu ülkenin kaynağıyım, çimentosuyum. Bizler bu ülkenin kaynağı olacağız, çimentosu olacağız. Ben hiçbir zaman 'sabah tanıyorum, akşam tanımıyorum' demedim. Bunu söyleyenlere 'oynak Recep' denir biliyorsunuz. Bizim kaynak, onların anladığı kaynaktan değil. Bunların kafaları üç kağıda çalışıyor. Düzgün bir şeye çalışmıyor bunların kafası. Bunların kafası, özgürce, birlikte karnı doyarak yaşamaya çalışmaz. Biz onların yaptığı gibi toplumu bölmeyeceğiz, kaynaştıracağız" diye konuştu.

YIRTIK AYAKKABIDAN NEREYE

Başbakan Erdoğan'ın çiftçide huzur bırakmadığını, verdiği sözleri unuttuğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, "2002'de buraya geldi Recep bey. Denizli'de akaryakıttan bütün vergilerin silineceği sözü verdi. Bize üç sene izin verin dedi. Dokuzuncu seneye giriyorlar. Yok. Bunlar düzgün adam değil. Bunların kafası üç kağıda çalışır. Vatandaşı nasıl soyacağız diye düşünürler. Biz ona her yerde hatırlatacağız. Bunların nasıl üç kağıtçı olduğunu millet bilsin diye anlatacağız. Kendimiz için değil, millet için çalışacağız. Dünyanın en zengin başbakanlarından biri başbakan. Yırtık ayakkabılarıyla siyasete girmedi mi? Yoksulluk edebiyatı yapmadı mı? Şimdi geldiği nokta ne? Türkiye kendi kendine yeten ender ekonomilerden biriydi, artık kendine yetmiyor. En sonunda kurbanlık koyunlarımızı da ithal ettik" dedi.

ASLA KÖLE GİTMEYECEĞİZ

Konuşması zaman zaman 'Ampül patlasın, Tayyip çatlasın', 'Başbakan Kemal', 'Recep gidecek Kemal gelecek' sözleriyle kesilen Kılıçdaroğlu, bir üreticinin "Atam dedem kaç kuşak gördü. Denizli hiç bu durumlara düşmemişti. Köle olarak geldik, köle olarak gideceğiz. Kime hizmet ediyoruz" sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Asla köle olarak gitmeyeceğiz. Alın terinin karşılığını vereceğiz. Bizim kitabımızda karamsarlığa yer yok. Çünkü biz halkız. Gücümüzü halktan alacağız. İşçi, çiftçi, köylü, sanayici, memur, emekli birlikte mücadelemizi yapacağız" yanıtını verdi.

SADECE ADI AK

CHP'nin tarihinde tek bir leke olmadığını belirterek, AKP'nin sadece ak olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, iki partiyi karşılaştırdı. Kılıçdaroğlu, "Unutmayın yeni bir CHP var. Güçlü, devrimci, halkçı, toplumu kucaklayan bir CHP var. AKP toplumu ayrıştıran, yoksulluğu sömüren, üretimi yasaklayan köylüyü perişan eden bir parti. Biz, toplumu kaynaştıran, herkesin karnını doymasını isteyen, üreten, köylü milletin efendisidir anlayışına sahip bir partiyiz. Bizimle AKP arasında siyah ile bayaz kadar fark var. Biz beyaz ve temiz kağıdız, onların tamamı siyahtır. Kendilerine ak dediklerine bakmayın. Tamamı malı götürür. Düzeni malı götürmek üzerine kurmuşlar. Bunu değiştereceğiz. Bunun gücü sizin elinizdedir. Güçlerinizi birleştirirseniz, çocuklarınızın geleceğini düşünürseniz, Türkiye'ye demokrasiyi, özgürlüğü, barışı getiririz. Ayrışmayacağız, bölünmeyeceğiz. Küçük ayrıntılarda boğulmayacağız" dedi.
Denizli'nin referandumda iyi bir sınav verdiğini, 'Al anayasayı başına çal' dediğini belirten Kılıçdaroğlu, aynı gücü, aynı örnek dayanışmayı 12 Haziran'daki genel seçimlerde de beklediğini söyledi.

HALKEVİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üretici ve çiftçilerle görüştükten sonra Sevindik Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Halk Evi'nin açılışına katıldı.
Kılıçdaroğlu'nu vatandaşlar ve partililer karşılarken, dışarıda lokma döküldü. Kurdeleyi kesip açılışı yapan Kılıçdaroğlu, hakkında bilgi aldığı halk evinde bilgisayar eğitimi gören kadınlarla sohbet etti, oyun odasındaki çocuklarla ilgilendi. Anne, baba ve çocukların ayrı ayrı mutlu olması gerektiğine değinen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Evleri'nin bunun için kurulduğunu, bu tabloyu gerçekleştirmek için çalışacaklarını söyledi. Kendisini dışarıda bekleyenlere halk evinin balkonundan seslenen Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Evleri'ni önce İstanbul'da açtık, çeşitli yerlerde de açıyoruz. İnşallah tüm Türkiye'de açarız. Amacımız şu, evde oturan bacımız gelsin burada bilgisayar, okuma yazma öğrensin. Yani bir dayanışma yapalım, beraberce kardeşçe huzur içinde yaşayalım. Biz, kin gütmeyiz. Tek amacımız var, sevgiyi bu toplumda egemen kılmak. Herkesin karnı doysun istiyoruz. Bir amacımız var, bu güzel ülkede bir tek çocuk bile yatağa aç girmesin, bunu istiyoruz. Geçen gün gazetelerde bir haber vardı. 2.5 aylık bir çocuk açlıktan ölmüş. Bu ayıbı ortadan kaldırmalıyız. Biz halkımızı, insanımızı seviyoruz kimseyi ötekileştirmiyoruz. Siyasette bazıları karnını doyurur, bazıları malı götürür. Bizim amacımız ise halkın zenginleşmesi. Beraberce alın teri dökeceğiz, beraberce halkın iktidarını kuracağız. Kimseye demiyoruz sen şöylesin, böylesin diye. Herkesi kucaklıyoruz, umut vaat ediyoruz. Bu kadar bereketli bir coğrafya da hiçbir şeyimiz yokmuş gibi yurtdışından kurbanlık getiriyoruz. Biz bırakın Türkiye'yi tüm dünyaya yeteriz" dedi.

"TEK GÜCÜM VAR; O DA SİZLERSİNİZ"

Halkın iktidarını kuracaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Tek gücüm var. O da sizlersiniz. Yola çıktık devam ediyoruz. Kavga varsa kavgasını veririz. Hiç kimsenin burnu kanamadan Türkiye'de halkın iktidarını kuralım. Bacılardan büyük destek istiyorum. Çünkü yoksulluğu en fazla siz biliyorsunuz. Tencere kaynamadı mı çocukların derdini en iyisini siz anlıyorsunuz. Biz istiyoruz bütün anneler mutlu olsun. Her annenin hedefi evladına iyi bakmaktır. Bunun için bu evler var. Buralara gelin çok şeyler öğreneceksiniz. Herkes burada gönüllü. Genç pırıl pırıl insanlar. Derdiniz varsa anlatacaksınız. Bizim görevimiz, halka yardımcı olacak" dedi.
Kılıçdaroğlu daha sonra Denizli Ticaret Odası'nı ziyaret etmek üzere yola çıktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com