Kılıçdaroğlu'dan Öğretmenlere Mektup!

Kılıçdaroğlu'dan Öğretmenlere Mektup!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere bir mektup yazdı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere bir mektup yazdı.

CHP Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, "Yanınızda olmayı, elinizi sıkmayı isterdim. Etrafınızı saran öğrencilerinizin size bakışında, dokunuşunda kendi öğretmenlerime karşı hissettiğim duyguları bir kez daha yaşamak isterdim. Ülkemiz için göstermiş olduğunuz özveriden ve emeklerinizden dolayı şükran duygularımı sizinle paylaşmak isterdim. Elinizdeki mektubu bu duygularla yazıyorum" ifadelerini kullandığı mektubunda, Van'daki depremde yaşamını kaybeden 72 öğretmen ve atanamadığı için canına kıyan 10'dan fazla öğretmen adayına da rahmet diledi.

-"Hangi koşullarda görev yaptığınıza pek çok defa tanık oldum"-

Mektubunda, "Sevgili eğitim emekçisi, bugün televizyonlar, gazeteler, politikacılar sizi hatırlayacak... Mesleki, ekonomik, sosyal problemleriniz tartışılacak; atanamayan kaç öğretmenin intihar ettiği, kaç öğretmene ihtiyacın olduğu, sınıf mevcutları, kaç lira maaş aldığınız, kitap okuyup okumadığınız, boş zamanınızı nasıl değerlendirdiğiniz konuşulacak. Belki bazıları sizi sorumlu tutacaklar yaşadıklarımızdan. Hatta seçilen dramatik örneklerle öğretmenlerin yaşadığı problemler yeniden keşfedilmiş gibi toplum vicdanında öğretmenlere yönelik acıma duygusu oluşacak. Yıllardır bu manzara sizleri rahatsız ediyor. Bunu biliyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemin geleceği olan nesilleri yetiştirme görevini üstlenmiş siz fedakar öğretmenlerimizin hangi koşullarda görev yaptığına pek çok defa tanık oldum. Sadece öğretmenler gününde eğitim ve eğitimcilerin içinde bulunduğu durumu sorgulamanın yanlış olacağından hareketle TBMM'de elimizden geldiği kadar haklarınızı savunmaya çalışıyoruz.

Sizin haklarınızı savunmaya her zamankinden daha fazla çaba göstereceğimizi bilmenizi istiyorum. Çünkü sizler Büyük Önder Atatürk'ün muasır medeniyet idealinin temsilcilerisiniz. Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı bitiminde İzmir'den Ankara'ya dönüşünde: 'Küçük savaş bitti. Asıl büyük savaş yeni başlıyor. Büyük savaş cehaletle yapılacak olan savaştır...' demişti. Genç cumhuriyeti sağlam temeller üzerine inşa edebilmek için cehaletle ve yoksullukla mücadelenin zorunlu olduğunu sürekli vurgulamıştır. Bu hedef doğrultusunda yetiştirilen eğitim kadroları yurdun dört bir yanına dağılarak cehalete ve yoksulluğa karşı mücadeleye giriştiler."

-"Uyuşuklara hareket, uysallara cesaret, muvazenesizlere istikamet verir"-

Kılıçdaroğlu mektubunda, Amerikalı eğitimci yazar Henry Van Dyke'ın, "Onun kapısının önünde arabalar beklemez, mızıkalar çalmaz, madalyalar verilmez. O, karanlıkların hududunda nöbet bekleyerek cehalet ve cinnetlerin siperlerine hücum eder. Vazifesinde sabırlıdır, uyuşuklara hareket/uysallara cesaret, muvazenesizlere istikamet verir. Öğrenme aşkını ve ruhundaki hazinelerini öğrencileriyle paylaşır. Gelecek yıllarda kendi yollarını da aydınlatarak ona haz verecek olan pek çok meşaleler ateşler. Onun mükafatı budur" ifadelerine de yer verdi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com