Kılıçdaroğlu'na Elden Gelen O Mektup...

Kılıçdaroğlu'na Elden Gelen O Mektup...
Ergenekon sanığından adaylık mektubu...

Tuncay Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na adaylık mektubu

KLOZET çalışmıyor. Kalorifer yanmıyor. İki kalorifer peteği daha geçen cuma takılıyor.

Hücreler buz gibi. Özellikle geceleri tam ayaz. Ayrıca, hücreleri lağım basıyor. Türkçesi, hücreleri b.k götürüyor.
Hücreler henüz inşaat halinde, ancak haziranda bitecek. Hücrelerin izolasyonu da yok. İzolasyon da ne demek, öyle lüks nerede?

Burası Silivri'de Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ın kaldığı hücreler. Ceza içinde ceza.

Yemeklerini sıcak suyla yıkıyorlar. Yemeğin yağını atmak, yemeği yağından arındırmak için.

Bu koşullarda Tuncay Özkan'da çeşitli hastalık belirtileri ortaya çıkıyor. Böbrek sorunu,zatürree ile el ve ayaklarda sapsarı bir renk.

Balbay da, Özkan da 12 Haziran seçimlerinde CHP'den milletvekili adayı olmak istiyor.

İKİNCİ MEKTUP

Geçenlerde Tuncay Özkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ikinci bir mektup yazıyor. İlk mektup, Kılıçdaroğlu genel başkan seçildiğinde, kutlama mektubu.

İkinci mektup, CHP'den aday olma isteğini belirten mektup. Mektubu Kılıçdaroğlu'na,Özkan'ın kızı elden götürüyor.
Çeşitli haber ve yazılarda zaman zaman bu gelişmenin tersi görülüyor. “Bağımsız aday olacak” gibi. İlgisi yok.

TEREDDÜTSÜZ CHP

Bendeki bilgiye göre, Tuncay Özkan CHP'den aday olmak istiyor, Kılıçdaroğlu'na yazdığımektup zaten bu dileğini içeriyor.
Özkan özellikle, İstanbul Kadıköy'den aday olmak istiyor.

Şu ana kadar CHP'den Balbay ile Özkan'ın adaylıkları konusunda net bir tavır yok. Sadece birbiriyle çelişen açıklamalar var.
CHP içinde bu konuya yaklaşımlar, yine birbiriyle çelişkili. Bir bölüm CHP yöneticisi, buadaylıklara olumlu bakarken, bir diğer bölümü olumsuz yaklaşıyor. Olumsuz yaklaşım nedenleri arasında, CHP'nin kendi iç sorunları rol oynuyor. Ayrıca, “bu adaylar bize oykaybettirir” düşüncesi var.

Bunun tam tersini savunanlar da var, “bize oy kazandırır” görüşü.

Balbay'ı bilmiyorum, Özkan'ı biliyorum. Şu anlamda biliyorum. Eğer, CHP Özkan'ı adaygöstermez ise, Özkan yine Kadıköy'den bağımsız adaylığını koyacak. Ve bağımsız olursa,CHP asıl o zaman, Kadıköy gibi sahip olduğu bir oy deposunda oy kaybedecek.

Ancak, hiç tereddüt yok, Özkan'ın asıl amacı CHP'den aday olmak.

CHP bugün, yarın bu konuda net tavrını belirleyecek ve kamu oyuna açıklayacak. Zatenuzatmaya da
gerek yok.

Göztepe Parkı'na iki tane hücre

CHP'den de aday olsa, hayır CHP değil, bağımsız aday da olsa, Tuncay Özkan'ınarkadaşları bir özgürlük projesi hazırlıyor.
Bütün izinler alınmış durumda. Göztepe Parkı seçimlere kadar Özgürlük Parkı oluyor.Seçimlere kadar Türkiye'nin dört bir yanından Göztepe'ye gelecek insanlar buradaistedikleri siyasi nutku atmakta serbest kalacak. Göztepe Parkı bir anlamda Londra'dakiHyde Park olacak.

Parkın orta yerine iki tane on metrekarelik hücre yapılacak. Hücrelerin birine MustafaBalbay'ın, diğerine Tuncay Özkan'ın maketi konulacak. Projenin bütününe GazetecilikÖzgürlük Platformu denilecek.
CHP'den de aday olsa, bağımsız aday da olsa, seçimlere kadar dört bin kişi sabah akşamTuncay Özkan için çalışacak, ev eve dolaşacak. Yeter ki, Özkan seçilebilsin.

CHP'den de olsa, bağımsız da olsa, 13 Haziran sabahı, yani seçimin ertesinde TuncayÖzkan'ı çok büyük olasılıkla milletvekili görmemiz mümkün.

Dört bin röntgen çektirmek gibi

BİR yılda bir insan 2.4 mSv değerinde radyasyon alıyor, normal olarak bunu alıyor. 2.4makul bir oran. mSv radyasyon birimi.
Şu anda Japonya'da sokağa çıkan bir kişi 400 mSv değerinde radyasyon alıyor. Normalolarak bir yılda alınan radyasyonun yaklaşık iki yüz katını sokağa bir çıkışta alıyor.Tehlikenin boyutlarına bakar mısınız?

Bir röntgen çekildiğinde, insan 0.1 mSv kadar radyasyon alıyor. Bu da demektir ki, birsokağa çıkışta alınan radyasyon değeri röntgenden alınan radyasyonun dört bin katınaeşit.

Akkuyu'da nükleer santral yapmakta hala ısrarlı mısınız?

Necdet Pamir: Harika bir uzman

ENERJİ konularında CHP'de bir uzman var. Necdet Pamir.

Pamir'in kartvizite baktığınızda, şunları okuyorsunuz. Dünya Enerji Konseyi Türk MilliKomitesi Yönetim Kurulu Üyesi. Bilkent ve İstanbul Kültür Üniversiteleri öğretim görevlisi. Petrol Mühendisleri Odası enerji politikaları çalışma gurubu başkanı. Elektrik MühendisleriOdası enerji politikaları danışmanı.

Nükleer santrallar konusunda da çok bilgili. İşin içine siyaset sokmadan, kendisinden pekçok şey öğrenmek mümkün. Zaten o nedenle, Pamir zaman zaman TV'lerde enerji dersiveriyor.

HÜRRİYET

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com