Kılıçdaroğlu'na göre iç muhalefet yok

Kılıçdaroğlu'na göre iç muhalefet yok
Kılıçdaroğlu, partisinin içinde iç muhalefet olmadığını savundu ve konuyla ilgili önceki sözlerinin çelişki olup olmadığı sorulunca da bakın ne dedi?

Kemal Kılıçdaroğlu'na göre CHP'de parti içi muhalefet yok, herkes fikrini söylemekte özgür.... Ancak aynı zamanda parti içindeki disipline uymak zorunda!

Dün Ankara'da CHP İstanbul Milletvekili Prof . Dr . Aydın Ayaydın'ın düzenlediği yemekli toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da görev yapan bir grup gazeteci ile söyleşti...

Haber7'nin derlediği habere göre, özel yemekten satırbaşları ile özel detaylar...

EVREN VE ŞAHİNKAYA YÜCE DİVAN'DA YARGILANMALI

Aydın Ayayadın'ın davetlisi olarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşan gazetecilere darbecilerdin yargılanmasını konusundaki fikirlerini açıkladı ve "12 Eylül Darbesinin lideri Eski Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın özel yetkili mahkemede değil Yüce
Divan'da yargılanması gerektiğini söyledi.

ULUDERE KONUSUNDA İKİ ÜLKEYİ SUÇLADI

Uludere'de Türk Silahlı Kuvvetleri jetlerinin yanlış istihbarat sonucu terörist zannıyla bombaladığı 35 kişinin ölümü konusunda Kemal Kılıçdaroğlu iki dış ülkeyi sorumlu olarak işaret etti. İsim vermeden ABD ve İsrail'i sorumlu gösteren Kılıçdaroğlu, gerekçe olarak da İncirlik'ten kalkan predatörlerin ve Heronları gösterdi. "Bugüne kadar yapılan operasyonlarda doğru istihbaratı veren yine aynı kaynaklardı, Uludere'de yanılmak için böylesi yanlış istihbarat vermiş olabilirler" dedi.

BÜYÜKANIT'A AĞIR SÖZLERLE YÜKLENDİ

Yaşar Büyükanıt'a ağır sözlerle yüklenen Kılıçdaroğlu, "Dolmabahçe görüşmesi (5 Mayıs 2007'de Başbakan Erdoğan ile yapılan toplantıya atıf yaparak) Büyükanıt'ın dokunulmazlığıdır" ifadesini kullandı.

CHP'DE PARTİ İÇİ MUHALEFET YOK

Parti içi gelişmeler konusundaki fikirlerini gazetecilerle paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Parti içi muhalefet ifadesini doğru bulmuyorum. CHP'de parti içi muhalefet yok. Herkesin düşüncelerini özgürce açıklıyor" dedi.

Bu açıklama üzerine bir gazeteci çeşitli zamanlarda farklı açıklamalar yaptığı için parti içinde Baykal'a yakın isimlerden eski MYK üyesi Savcı Sayan'ın ihrac edilmesi kararını ve kendisinin "içimizdeki brütüsleri temizleyeceğiz" açıklamalarını hatırlatarak sordu: "Önceki açıklamalarınız bu ifade ile çelişmiyor mu"

Kılıçdaroğlu cevapladı: "Herkes parti içindeki disipline uymak zorunda!"

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com