Kılıçdaroğlu'na Saldıran Genç, 26 Suçtan Sabıkalı Çıktı...

Kılıçdaroğlu'na Saldıran Genç, 26 Suçtan Sabıkalı Çıktı...
Meclis grup toplantısına gelirken CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı yapıldı. Saldırgan suç makinası çıktı...

KILIÇDAROĞLU'NA YUMRUKLU SALDIRI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te grup toplantısına girerken, o sırada BDP Grup toplantısı salonu önünde oturan bir kişi Kılıçdaroğlu'na yumrukla saldırdı. 

KILIÇDAROĞLU'NUN GÖZLÜĞÜ KIRILDI, GÖZÜ YARALANDI

Görgü tanıkları, CHP liderinin gözlüğünün, saldırı sırasında düştüğünü ve sol gözünün yaralandığını söyledi.  TBMM binasına "ziyaretçi" olarak girdiği tahmin edilen orta boylu, kahverengi montlu saldırgan Kılıçdaroğlu'na iki yumruk attı. Adının Orhan Ö. olduğu belirtilen saldırgan gözaltına alındı. Gözü şişen Kılıçdaroğlu'na ilk müdahaleyi eski Çankaya İlçe başkanı Hamdi Fidan, bozuk para bastırarak yaptı.

KILIÇDAROĞLU, KONUŞMASINI ERTELEMEDİ

Kılıçdaroğlu olaydan yaklaşık 10 dakika sonra geri dönerek, toplantıyı başlattı. 

Sözlerine, "Bu, CHP Liderine yapılan ilk saldırı değildir, rahmetli İnönü'ye de taş atılmıştı" diyerek başlayan Kılıçdaroğlu; "Öyle biri yumruk atacak, biz geri adım atacağız, yok öyle birşey" diye konuştu. 

Kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu'nun, sol gözünde hafif bir morluk olduğu ancak ciddi bir yaralanma bulunmadığı gözlendi. 

46628_41222_08042014140840_3.jpg

SALDIRGAN 1986 DOĞUMLU, ERZURUMLU...

Saldırı sonrasında açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "saldırgan Erzurumlu, Ankara'da oturuyor. CHP ile de BDP ile de ilgisi yok, 1986 doğumlu, çok sayıda sabıkası var" dedi. Saldırganın 26 suçtan sabıkası olduğu, 50’den fazla ise suç kaydı olduğu ifade edildi 

CHP'Lİ GENÇLER DE GÖZALTINDA...

Olay sırasında  Kılıçdaroğlu'nun yanında olan CHP Gençlik Kolları üyelerinin, saldırgana müdahale ettiği ve çıkan arbede sonrası 2 CHP'li gencin de gözaltına alındığı açıklandı 

"KORUMAYA İHTİYACIMIZ YOK"

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, hukukçu milletvekillerinin inceleme yaptığını, bilgi toplandıktan sonra, gerekli görülmesi halinde suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 

MİLLETVEKİLLERİ KARAKOLA GİTTİ

CHP Milletvekilleri  Ali Özgündüz, Malik Ecder Özdemir ve Aydın Ayaydın olaydan sonra Kavaklıdere Karakolu'na götürülen saldırganın yanına giderek, saldırının nedenini öğrenmeye çalıştı. Saldırgan ilk ifadesinde Alperen ocakları üyesi olduğunu öne sürdü.

TERÖRLE MÜCADELE DEVREDE...

Saldırgan, uyuşturucu kullanıp kullanmadığının tespiti için hastaneye götürüldü ve  terörle mücadele ekiplerince  sorgulandı 

GÜL, DEMİREL, ÇİÇEK, ERDOĞAN, BAHÇELİ, DEMİRTAŞ, DESTİCİ 'GEÇMİŞ OLSUN' DEDİ

Kılıçdaroğlu’nu  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan, önceki Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici telefonla aradı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise ziyaret ederek saldırıdan duyduğu üzüntüyü belirtti ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

EŞİ DE ARADI

Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da olayı öğrenince telefon ederek, eşinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

MECLİS GÜVENLİĞİ TARTIŞILIYOR

Meclis'teki yumruklu saldırı, güvenlik  önlemlerini de yeniden gündeme getirdi. Bu olayın ardından grup toplantılarına giriş konusunda daha sıkı denetimler uygulanabileceği belirtiliyor. Meclis'te grup toplantılarının yapıldığı Salı günleri girişler randevusuz yapılıyor. 

GENEL MERKEZ'DEN "KINAMA AÇIKLAMASI"

Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasını tamamlamasının ardından Genel Merkez'den yapılan açıklama ile saldırı kınandı. "Alçakça saldırıyı nefretle, şiddetle kınıyoruz." denilen açıklamada, "bu ve benzeri faşizan saldırılar kimden gelirse gelsin ve hangi tetikçi tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu önderliğindeki özgürlük, birlik, barış, kardeşlik, aş, iş ve demokrasi mücadelemizi engelleyemez" ifadelerine yer verildi. (BEE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com