Kılıçdaroğlu'na 'Sehven Gözdağı' na Tepki...

Kılıçdaroğlu'na 'Sehven Gözdağı' na Tepki...
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu şüpheli sıfatıyla 'sehven' ifade vermeye çağıran savcıya tepkiler büyüyor...

Muhalefet partilerinin yanısıra, Meclis Başkanı Çiçek'ten de savcıya eleştiri geldi. Meclis Başkanı 'sehven çağrının',  soruşturma konusu yapılmasını istedi. 

CEMİL ÇİÇEK - MECLİS BAŞKANI

"Böyle bir işlem hukuka aykırıdır,  kabul edilebilecek bir durum değil. Saygısızlık... Daha önce de bir milletvekiliyle ilgili olmuştu. O zaman da sehven denilmişti... İlgili makamların siyasilerle ilgili yapılacak işlemlerde daha dikkatli olması  lazım.  Yapılan işlem geri alınacak. Nezaket açısından asla kabul edilmez. Saygısızca bir işlem, soruşturma konusu yapılması lazım"

ALİ RIZA ÖZTÜRK- CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ

"Savcının yaptığı tam bir haddini bilmezlik…  HSYK, derhal gereğini yapmalı… O çağrı sehven değil Kılıçdaroğlu’nu itibarsızlaştırmak için kasten yapılmıştır…

Zaten Kılıçdaroğlu'nu, suçlu sıfatı ile ifadeye çağıran savcının, 17 Aralık'ta  yolsuzluk ve rüşvet iddiası ile başlatılan  soruşturmayı , 'hükümete karşı yapılmış darbe olarak nitelendirdiği' dikkate alınırsa, savcının, savcılık görevi yapmasının ötesinde, siyasi iktidara yaranmak için böyle bir yola başvurmuş olabileceği inancındayım. Aksi takdirde  yoksa, bir savcının hukuku bilmemesi kabul edilemez. 

'Sehven iddiası' inandırıcı değil, Kılıçdaroğlu'nun kamuoyunda itibarını sarsmaya yönelik haksız bir fiilldir. "


ÖZCAN YENİÇERİ - MHP ANKARA MİLLETVEKİLİ

"Yargıyı kullanarak muhalefeti etkisizleştirmeye çalışıyorlar. Yargısal mizansen ile muhalefe gözdağı veriliyor…"

MELDA ONUR-CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

"Savcıları çağırırlar, dava açarlar, sehven derler... Biz kime dava açacağız ayakkabı kutuları için? Bu savcı hangi savcı, eskisi olsa paralel savcı diyeceklerdi... Bu yeni Zekeriya Öz... "

ALTAN TAN- HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ

"Kara mizah örneği...  Adam bir de 'ne olmuş!' diye külhan beyi ağzıyla konuşuyor. Bunu tasvip etmek mümkün değil… (BEE)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com