Kılıçdaroğlu'na Sert Cevap!

Kılıçdaroğlu'na Sert Cevap!
Başbakan Erdoğan, Wikileaks iddiaları ile ilgili İsviçre'den belge almasını öneren Kılıçdaroğlu'nu da çapsız siyaset yapmakla suçladı..

Erdoğan'dan 'masumiyetini ispatla' çağrısı yapan Kılıçdaroğlu'na cevap gecikmedi: Devlet ciddiyetine sahip hiçbir siyasetçi meseleyi analiz etmeden başbakanına 'İsviçre'den bunun belgesini al gel' demez. Olmayan şeyin belgesi olmaz ve müfteri iddiasını ispatla mükelleftir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde rektörlerle ikinci buluşmasını gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan Wikileaks belgelerinden muhalefetin tutumuna, eğitimden terörle mücadeleye kadar önemli mesajlar verdi:

VİZYONSUZ SİYASETİN BİR GÖSTERGESİ

(Wikileaks'de yayımlanan iddiaların ardından muhalefet partilerinin sergilediği tutumla ilgili olarak) Böyle bir ortamda, meseleyi hiç analiz etmeden, düşünmeden, üzerinde tartışmadan, istişare etmeden hemen ilk çıkan iddia ve iftiralara sarılmak, sığ, çapsız, vizyonsuz ve ufuksuz bir siyasetin göstergesinden başka bir şey olamaz. Devlet ciddiyetine sahip, vizyonu olan, dış politika diye bir derdi olan hiç kimse özellikle de hiçbir siyasetçi ortaya çıkan iddialara sevinç çığlığıyla sarılıp bunlardan medet ummaz, çare beklemez ve başbakanına 'İsviçre'den bunun belgesini al gel' demez. Olmayan şeyin belgesi olmaz ve hukuktaki tabirle müfteri iddiasını ispatla mükelleftir... Şu anda bu yazışmaların içeriğinden ziyade artık bunları kendilerine göre bir yorumla yayınlayanların özellikle niyetleri sorgulanıyor. Kullandıkları semboller, yöntem, hedef, gaye tartışılıyor.

KAN DEĞİL MÜREKKEP GÖRMEK İSTİYORUZ

Dün sakalla, bıyıkla, kılık ve kıyafetle meşgul olan, yasakları yücelten bir üniversite varken, bugün toplumla, toplumun diliyle, kültürüyle, sorunlarıyla hemhal olan bir üniversite var. Bütün bunlar olurken, heyecan artıyor, coşku artıyor, umut artıyor. İnanın, 73 milyon artık kan görmek, gözyaşı görmek değil, mürekkep görmek istiyor. Parmaklara barut kokusu değil, istiyoruz ki mürekkep bulaşsın. Anneler, askerden gelecek, dağdan inecek çocukları için gözlerini yollara dikmesin sabah, 'Allah zihin açıklığı versin' diyerek çocuklarını uğurlasın, akşam üniversiteden gelecek çocuklarına yemekler hazırlasın, otursunlar afiyetle huzurlu bir şekilde yesinler istiyoruz. Biz böyle bir geleceğe inandık, böyle bir geleceği kurmak için yola çıktık.

Spor da şiddeti konuştular

Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe'de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener ve beraberindeki heyeti de kabul etti. 12 kulüp başkanının katıldığı ve 1 saat süren toplantıda sporda şiddetin önlenmesine yönelik uygulanabilecek tedbirlerin ele alındığı bildirildi.

'NASA anısı'nı hediye etti

NASA'ya bağlı bir merkezde çalıştığı sırada, 1996'da uzay mekiği Columbia ile ilk kez uzaya Türk bayrağını gönderen Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç, bunun anısına hazırlanan yaka rozetini Başbakan'a hediye etti. Rozeti ceketinin yakasına takan Erdoğan, Türk bayraklı kendi rozetini de Prof. Dr. Baç'a verdi.

Başörtülü öğrencilerimiz öz yurdunda parya olamaz

Erdoğan, rektörlere eğitimle ilgili ise şu mesajları verdi: Üniversite kapısına gelmiş kız çocuklarını umutsuzluğa mahkum edenler, bu ülkede kız çocuklarının okutulmamasından şikayet edemezler. Kendi öğrencilerini yurt dışındaki üniversitelerde okumak zorunda bırakanlar, Türkiye'nin eğitimde uluslararası bir cazibe merkezi olması gibi bir vizyonu taşıyamazlar. ABD ve Avrupa üniversitelerinde hiçbir öğrencinin kılık ve kıyafetiyle kimsenin uğraşmadığı çok açık ve net ortadayken, şairin ifade ettiği gibi 'Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya' haline yavrularımızı getirmenin hiçbir türlü izahı olamaz.”

Bakan kızından da 3 çocuk istedi

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun kızı Merve ile İhsan Uşun'un nikahında şahitlik yaptı. Erdoğan,  3 çocuk tavsiyesini tekrarladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com