Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki!

Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki!
Osman Pamukoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na af tepkisi...

Hükümetin eşkıya başı ile pazarlığı yetmiyormuş gibi CHP Genel Başkanı da inciler döktürmeye başladı. 'Kan kanla temizlenmez', 'Genel af çıkarılmalı.' Olur, bir sen eksiktin hemşerim.

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, genel af konusunu gündeme getiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Bir sen eksiktin hemşerim. Bu laflar yıllardır PKK'nın söylemleri. CHP'de operasyon yapanların kimi, neden, nereye getirdikleri ne kadar erken su yüzüne çıktı. Bu zat yarın da 'PKK silahlarını BM'ye teslim etmeli' derse hiç kimse şaşırmasın. Armut dibine düşer çünkü" diye yüklendi. Referandumla ilgili ilginç bir çağrıda bulanan Pamukoğlu, "Vatan kurtulsun diyenler hayır, Recep kurtulsun diyenler evet diyecekler" dedi.


Hak ve Eşitlik partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, referandum çalışmaları kapsamında Muğla'nın Milas İlçesi'ne geldi. Akşam saatlerinde yapılacak miting öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Pamukoğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pamukoğlu, şunları söyledi:

"Enerji, petrol, doğalgaz ve elektrikte yabancılara bağlı yaşarsan, onlardan talimat almaya alışırsın. Paran yok, yabancının parasını alırsın. Sonra da borcunu ödemek için bu hükümet gibi ülkeni satarsın. AB yalanı ile köylü ve çiftçiyi perişan eder, tarlalarımızı taş yığınına çevirirsiniz. Adalet ve güvenlik meseleleri asli sorumlusu devlet, bugün her iki konuda da beceriksizliğin doruğuna erişmiştir. Sebep; siyaseten yozlaşma, her fırsatta yalan söyleme, çenebazlık, cila ve riyadır" dedi.

ERDOĞAN'A SERT SÖZLER

MD-ITMD-BOOsman Pamukoğlu, gerçek ve temiz İslam düşüncesinde olanların AK Partililer için, "Devlet ve belediye bütçelerini iç ettiniz. Arsa ve arazileri kapıştınız. İhalelere fesat karıştırdınız. Haram yolla süper zengin oldunuz. Allah bin kere belanızı versin, bre uğursuzlar, iki yakanız bir araya gelmesin, başınız beladan kurtulmasın" dediğini söyledi. Pamukoğlu, Başbsakan Erdoğan'ı eleştirirken şöyle dedi:

"Eşkıyanın siyasi unsurunun genel başkanı ile başbakanlıkta değil, partisinin genel merkezinde görüşünce sanki farklı kişilik olduğunu sanan, kendisine ada tahsisli eşkıya ile referandum öncesi pazarlığa bürokrat gönderip de 'ben sorumlu değilim' diyerek devleti işaret eden hükümetin başındaki zat, tam bir evlere şenlik. Milletin aklını ve fikrini bu derece aşağılayan bir zihniyet bu topraklarda daha önce hiç görülmedi" diye konuştu.

MD-ITMD-BO"NE PAZARLIĞI YAPIP NEYİ TAAHHÜT ETTİNİZ"

Pamukoğlu, PKK ile görüşmeler yapıldığı yönündeki tartışmalara da değinirken şunları söyledi:

"Devlet teröristle diplomasiyle görüşürmüş. Hükümet teröristle görüşmemiş, devlet görüşmüş. Bırakın demogogluğu. Karşılığında ne pazarlığı yapıp neyi taahhüt ettiniz onu söyleyin. Diyarbakır Belediye Başkanı herkesin içinde size küfür ediyor, çıt yok. Eşkıyanın siyasi unsuru partinin genel başkanı 'kıvırtma, köçek' diyor ses yok. Ama Antep'te oğlunun cenazesini kaldırırken öfkeden 'Sen Türk müsün?' diye bağırdığında onu mahkemeye ver ve mahkeme de onu mahkum etsin. Güneydoğu'da 'bayrak' lafları, 'özerk Kürdistan' lafları salyalar akarak haykırılırken kafalarınızı kuma sokun."

"BİR SEN EKSİKTİM HEMŞERİM"

Genel af konusundaki önerisiyle tartışma yaratan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Osman Pamukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yılın sonbaharında ABD, AB ile birlikte var ettiğiniz Irak'ın kuzeyindeki kukla devlet Güney Kürdistan'ın ABD sonrası güvenliğini sağlamak için bölgeye asker gönderme konusundaki anlaşmanız için meclise ne zaman tezkere getireceksiniz? Hükümetin eşkıya başı ile pazarlığı yetmiyormuş gibi CHP Genel Başkanı da inciler döktürmeye başladı. 'Kan kanla temizlenmez', 'Genel af çıkarılmalı.' Olur, bir sen eksiktin hemşerim. Bu laflar yıllardır PKK'nın söylemleri. CHP'de operasyon yapanların kimi, neden, nereye getirdikleri ne kadar erken su yüzüne çıktı. Bu zat yarın da 'PKK silahlarını BM'ye teslim etmeli' derse hiç kimse şaşırmasın. Armut dibine düşer çünkü."

"KARANLIKTA YOL ALAN HİKAYE KARANLIKTA BİTECEK"

Pamukoğlu, MD-ITMD-BOreferandumun görünenin ötesinde bir araç olduğunu, eski sömürge imparatorluklarına yaranmak ve BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) başkanına yardımcı olmanın kolay iş olmadığını öne sürerken, şunları söyledi:

"Bu nedenle gölgesiyle bile kavga eden, otokontrolu kaybetmiş, iktidardayken bile endişe ve korkuyla yaşayan, güven duygusunu yitiren bir zat, tehditler ve şantajlar savurarak, dipsiz bir kuyuda debeleniyor. Çaresizlik basit kurnazlıkları da getiriyor. Memura biraz referandum zammı, esnaf kredilerine biraz faizden puan kesme ve 40 derece sıcakta kömür dağıtma. AKP, CHP, adalı eşkıya, Kandil, Barzani, karanlıkta yol alan bu hikaye yine karanlıkta bitecek. Ve bunu yaşayan herkes görecek. Referandumda, vatan kurtulsun diyenler hayır, Recep kurtulsun diyenler evet diyecekler."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com