Kılıçdaroğlu’na Silivri yolu kapandı

Kılıçdaroğlu’na Silivri yolu kapandı
Yargının hızlandırılması amacıyla hazırlanan 87 maddelik paket dün Başbakanlık'a gönderildi. Pakette, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yararlanacağı bir düzenlemeye de yer verildi

TCK’nın adil yargılamayı etkilemeye teşebbüsü suçuna hapis cezası kaldırıldı. Pakette ayrıca iddianamelerde dinleme kaydına olanak veren bir düzenleme de yer aldı.

Ergenekon davasıyla ilgili açıklamaları nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında ‘adil yargılamaya teşebbüs’ suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle fezleke hazırlanmıştı. Hazırlanan taslakta, bu suça ilişkin hapis kaldırılıyor, yerine 50 günden az olmamak üzere adli para cezası getiriliyor. Geçici maddeyle de 31 Aralık 2011 tarihinden önce işlenen suçlardan dolayı verilen cezalar 5 yıllığına erteleniyor.

Haberleşmenin ve özel hayatın gizliliğini ihlal cezaları ise artırılıyor. Ancak, telefon dinlemeleri sonucu elde edilen kayıtlara iddianamelerde veya soruşturma dosyalarında yer verilmesinin gizliliği ihlal anlamına gelmediği de taslakta yer aldı.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com