Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırı

Kılıçdaroğluna yapılan yumruklu saldırı
Milli Savunma Bakanı Yılmaz:

TBMM (AA)  - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve daha önce de Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a saldırıda bulunulduğunu anımsatarak, "Toplumu infiale sürükleyen gerek Kılıçdaroğlu gerekse Bozdağ olayında olsun, mutlaka tutuklulukla yargılanma sürecinin açılması lazım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na dün yapılan yumruklu saldırı, TBMM Genel Kurulu'nda gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, yerinden söz alarak, Kılıçdaroğlu'na saldırıda bulunan kişinin, denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldığını anımsattı.

Bir siyasi parti genel başkanına, TBMM'de saldırı yapılmasının, demokrasiye yapılan saldırı olduğunu belirten Hamzaçebi, savcılığın soruşturmasına güvenmek istediklerini ve olayın bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarılmasını gerektiğini söyledi. Hamzaçebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"TBMM'ye daha önce hiç gelmemiş bir kişinin, gelerek CHP Genel Başkanı'nın geçeceği yolları bilerek, orada konuşlanması, harekete geçmesi son derece dikkat çekicidir. Bu durum olayın bireysel olmadığını gösteriyor. Arkasında planlayıcı bazı güç veya güçlerin olduğunu bize hissettiriyor. Bizim endişemiz denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılan bu kişinin başına birşey gelebileceği ihtimali. Arkasındaki kişilerin veya güçlerin, bu kişinin konuşabilme ihtimaline karşı, bu çocuğun, bu vatandaşın, bu insanın başına birşey getirme ihtimalleri olduğudur. Bu kişinin can güvenliği, Hükümet'in güvencesi altında olmak zorundadır. İçişleri Bakanı, Hükümet, bu kişinin can güvenliğinden sorumludur. İçişleri Bakanı'nı uyarıyorum; bu kişinin başına herhangi birşey gelirse bu soruşturma sonuçlanmayacak, failler açığa çıkmayacak demektir. Herkesi, titiz şekilde görevini yapmaya davet ediyorum." 

 

-"CHP'nin hassasiyetlerine katılıyoruz"

 

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Kılıçdaroğlu'na dün yapılan saldırıyla ilgili olarak CHP'nin hassasiyetlerine katıldıklarını dile getirdi.

Canikli, olayın arkası, önü ne varsa araştırılıp, gerçeğin ortaya çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, "Geçmiş yıllarda da Türkiye, buna benzer olaylarda çok farklı ve sonuca ulaşılamayan olayları yaşadı. Ben de görüntüleri izledim. Kişinin ilk kez geldiği Meclis'te, planlı, bilinçli şekilde yürüdüğünü görebiliyorsunuz. Bu olay bütün detayı, boyutlarıyla varsa arkasında bir organizasyon, amaç, plan neyse mutlaka açığa çıkarılmalı. Bu, hem böyle bir fiilin cezasız kalmaması açısından son derece önemli hem de buna benzer olayların bir daha olmaması caydırıcı olması anlamında son derece önemli" diye konuştu.

 

-Bakan Yılmaz saldırıyı kınadı

 

Milli Savunma Bakanı Yılmaz da Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Hacıbektaş'ta saldırıya uğradığını anımsatan Yılmaz, saldırganın tutuklanmadığını söyledi.

Yılmaz, "Toplumu infiale sürükleyen gerek Kılıçdaroğlu gerekse Bozdağ olayında olsun, mutlaka tutuklulukla yargılanma sürecinin açılması lazım. Hukukta eksiklik, düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Hassasiyetlerine katılıyoruz. Toplumu infiale sürükleyen saldırganların, -Kılıçdaroğlu ve Bozdağ'a görevinden dolayı saldırı var- bu tür yargılamaların tutuklulukla yapılması daha doğru olacak" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com