Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırı

Kılıçdaroğluna yapılan yumruklu saldırı
CHP Grup Başkanvekili Altay:

SİNOP (AA) - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırıyla ilgili, "Bu konu emniyet teşkilatının elindeki teknolojik imkanlarla ve kadrolarla 3 gün içinde aydınlatılacak bir iştir. Bu aydınlatılmazsa biz yürütmeyi de bu işten sorumlu tutarız" dedi.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'yı makamında ziyaret eden Altay, burada açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırıya değinen Altay, "Böyle tecrübeli bir sabıkalının şöhret olmak için anamuhalefet partisi genel başkanına saldırı yapması mümkün değil" diye konuştu.

"Kişisel olarak planlanmış bir saldırı değil, kişi veya kişilerce veya kimi güç odakları tarafından tetikçi olarak kullanılmış, önceden planlanmış bilinçli bir saldırı" diyen Altay, şunları kaydetti:

"Amacı ile ilgili değişik şeyler söylenebilir. Muhalefete gözdağı verme amaçlı bir saldırı olabilir. Türkiye'deki siyasi ortamı germek için bir saldırı olabilir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bizim öngöremediğimiz değişik hesaplar olabilir. Her ne için yapılmış olursa olsun biz saldırganın şahsı ile ilgili değiliz. Biz saldırıyı organize eden, planlayan kişi ya da kişilerin, olayın perde arkasının aydınlatılmasını ve kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz. Bunu aydınlatmakla görevli olan emniyet teşkilatının bağlı olduğu İçişleri Bakanlığı'dır. Dolayısıyla İçişleri Bakanlığı'nın içinde bulunduğu yürütme organı hükümettir. Bu konu emniyet teşkilatının elindeki teknolojik imkanlarla ve kadrolarla 3 gün içinde aydınlatılacak bir iştir. Bu aydınlatılmazsa biz yürütmeyi de bu işten sorumlu tutarız."

Altay, olayı şiddet ve nefretle kınadıklarını vurgulayarak, "Bu saldırının sadece CHP Genel Başkanı'na değil, demokratik parlamenter sisteme yapıldığını düşünüyoruz. Parlamento çatısı altında yapılması ile ilgili verilmek istenen mesaj da budur. Bunun dışında hükümetin bir an önce görevini yapmasını bekliyoruz, talep ediyoruz. Eğer bu olay aydınlatılmazsa emniyet teşkilatı da töhmet altında kalır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com