Kılıçdaroğlu'ndan 35 köylünün ölümüyle ilgili açıklama

Kılıçdaroğlu'ndan 35 köylünün ölümüyle ilgili açıklama
Hayatını kaybeden 35 köylüyle ilgili Kılıçdaroğlu'ndan açıklama: Son derece üzgünüm..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) gerçekleştirilen bir toplantı öncesi basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

'ŞIRNAK'TAKİ OLAY İÇİN SON DERECE ÜZGÜNÜM'

Sınırda terörist zannedilerek öldürüldüğü iddia edilen kaçakçıların sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Son derece üzgünüm. Böyle bir olayın meydana gelmesi hepimizi üzdü. Bugünkü koşullarda kaçakçıların teröristlerden ayırt edilememesi ve onlara karşı böyle bir operasyonun yapılması doğru değil. Hükümetin hala bir görüş bildirmemesi de ilginç bir olay. Gerçi AKP sözcüsü Hüseyin Çelik bir açıklama yaptı ama hükümetin açıklama yapması gerekir. Bu olayın sorumluları kimlerdir bulunması gerekiyor. Olayın soruşturulması ve aydınlığa kavuşturulması gerekir." dedi.

'CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, emekli milletvekillerinin maaşlarını artıran düzenlemeyi meclise iade etmesini mutlulukla karşıladığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Son derece mutluyum. Kamuoyunun duyarlılıklarını dikkate alıp yasayı görüşülmek üzere tekrar meclise göndermesinden duyduğum mutluluğu ifade edeyim tekrar. Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyorum." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Ben mektubumda emekli milletvekillerine aylık artışının bir gece yarısı önergesiyle gündeme getirilmesinin doğru olmadığını ifade etmiştim. 90 yıllık parlamento geleneğimiz bize böyle bir hakkı vermemeli. Parlamentodan geçti ama gizlenerek geçti. Eğer parlamento kamuoyu önünde saygınlığını koruyacaksa ve böyle bir düzenlemeyi gerçekten içine sindiriyorsa kamuoyu önünde açıkça tartışmalı. Gündeme getirmeli ve ondan sonra yasalaştırmalı. Sanıyorum bu duyarlılıklar sayın Cumhurbaşkanı tarafından dikkate alındığı için tekrar görüşülmek üzere yasayı parlamentoya gönderdi." ifadelerini kullandı.

Veto sonrası neler olacağı yönündeki soruya ise Kılıçdaroğlu şu cevabı verdi: "Bundan sonra süreç gayet açık, parlamentonun gündemine gelecek. Bu madde ile ilgili olarak siyasi partiler görüşlerini açıkça ifade edecekler." diye konuştu.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com