Kılıçdaroğlu’ndan “akil adamlar” yorumu

Kılıçdaroğlu’ndan “akil adamlar” yorumu
CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin gündemindeki Akil Adamlar Komisyonu'na ilişkin, "Bizim önerimizle hükümetin önerisi arasında 180 derece fark var" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'e yaptığı açıklamada, CHP'nin Akil Adamlar Komisyonu önerisini hatırlatarak, "Meclis çatısı altında oluşturulacak bir Uzlaşma Komisyonu'na bağlı olarak faaliyet göstermesini önermiştik. O zaman herkes ile görüşebileceklerdi. Bizim önerdiğimiz Akil Adamlar Komisyonu ile hükümetin Akil Adamlar Komisyonu arasında fark var, 180 derece birbirine ters" dedi.
 
İKTİDAR GÜDÜMÜNDE
 

CHP'nin Öcalan ile görüşme sürecini doğrudan devletin değil bu komisyonun yürütmesi gerektiği savunduğunu da ifade eden Kılıçdaroğlu, "Şu an hükümetin üzerinde durduğu Akil Adamlar Komisyonu iktidar güdümünde bir komisyon olacak" dedi.
 
Başbakan Erdoğan'dan sürece ilişkin açıklama beklediklerini yineleyen Kılıçdaroğlu, "Bizim muhatabımız Başbakan Erdoğan, süreç ile ilgili yorum yapmıyor, nasıl çözeceksiniz sorusuna yanıt yok, ayrıntılı açıklama bekliyoruz" diye konuştu.
 
"Eğer AKP randevu isterse verir misiniz?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Yetkili organlarımıza götürürüz, 'tamam' derlerse görüşürüz" yanıtını verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com