Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye '40 haramiler' benzetmesi

Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye '40 haramiler' benzetmesi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toğlantısında konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları...


Doğruları heryerde söylemek bu ülkeyi seven her yurttaşın görevi. Diyanet işleri Başkanını göreve çağırıyorum. Onurlu bir din adamı olarak çıkıp söyleyeceksiniz. Yalan üzerine yalan üretiyorlar.Hiç bir zaman hiç bir dönemde hiç bir cami ahır yapılmadı.

Bir virüs gibi insanların düşünce hayatına giriyorsunuz. Yazıktır bu topluma.

Hayatımın her dönemimde yolsuzluklarla mücadele etti. Yolsuzlukların üzerine gittim. Elini vicdaında koyan her vatandaş şunu söyler; Kemal Kılıçdaroğlu söylüyorsa burda yolsuzluk vardır. Elimde belge olmadan hiçbir zaman yolsuzluk suçlaması yapmadım.  Devlette 27 yıl görev yaptım.

SSK Genel Müdürülüğüm döneminde yapılan herşeyi incelediler. Yapılan incelemeler sonucunda kurum hakkında yapılacak bir işlenm bulunmadığı sonucuna varılmıştır. Bunlar benim müfettişim değil. Benim genel müdürlük yaptığım dönemi araştırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan ben babamdan da dedemden kul hakkı yemeyecekesini öğrendim.

Hüseyin Çelik hakkında gensoru verdik. O Hüseyin Çelik şimdi Van'a bile gidemiyor. Senin etrafınfakileri biz çok iyi biliriz.

Bir eğitim yasası geçti. Yolsuzluk var burada 24. ve 25. madde diyorum. 'Hayır yolsuzluk yok' diyor. 2030 yılına kadar götürecekleri rakam 30 milyar dolar. Bu ihaleleri kamu ihale yasası dışına neden çıkarıyorsun? Cevap var mı: Tık yok. Senin yolsuzluk dosyalarını açsam Recep Tayyip Erdoğan'ın boyunu aşar.

Kim yolsuzluk yaparsa kararlılıkla üzerine gideceğiz. O yolları köprüleri nasıl yaptığınızı herkes biliyor.

Fatih projesine de değinen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Fatih Sultan Mehmet'i niye karıştırıyorsun?. Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u kurtardı sen İstanbul'u soydun. Fatih Sultan Mehmet bugünkü İstanbul'u görse ağlardı. Hiç vicdanın sızlıyor mu?20 milyar dolarlık yolsuzluk yapıyorsun Kuran'ı üstüne koyup perdeliyorsun.

Ben mal varlığımı devletin resmi kağıtlarını doldurarak CHP'nin resmi sitesine kodum. Altına basmışım imzayı orada yayınlamışım.Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum. Yolsuzluk yapmadığını sölüyorsan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığının aynısını yap AKP'nin sitesine koy. Recep Tayyip Erdoğan ve 40 haramiler.Recep Tayyip Erdoğan mikrofunu görünce dayanamaz. 'Beraber yürüttük biz bu yollarda'

Muhalefete muhalefet etmek için var.Sabah kalkıyor Kılıçdaroğu, akşam yatıyor Kılıçdaroğlu. Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu'nu yattığın her saniye rüyanda göreceksin.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com