Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye tam destek!

Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye tam destek!
CHP lideri Kılıçdaroğlu, terörün sonlanması için tüm önerilere koşulsuz destek sözü verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 Eylül'de patlamanın meydana geldiği Kumrular Sokak'taki esnafı ziyaret etti. Terörün sonlanması için tüm desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, ülkedeki kanın bir an evvel durması gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, esnafın kendisine hem dertlerini, hem de yaşadıkları travmayı anlattığını söyledi. Kılıçdaroğlu, ''Ortak bir talepleri var, 'terör bitsin' diyorlar. Bunun için ben kendilerine söz verdim. CHP olarak biz terörün sonlanması için gelecek bütün önerilere koşulsuz destek vereceğiz'' dedi.

Esnafın dükkanlarını teker teker ziyaret eden Kılıçdaroğlu'nun sokakta yanına yaklaşan bir kadın, ''Sizi Mamak'taki gecekondumuzda misafir etmek istiyoruz'' dedi. Bir ayakkabı boyacısı da Kemal Kılıçdaroğlu'nun ayakkabısını boyamak isterken, Kılıçdaroğlu az önce boyattığını söyleyerek teşekkür etti.

"SURİYE'DE KAN AKMASIN, BARIŞ SAĞLANSIN"

Kılıçdaroğlu, bugün bir basın organında yer alan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu başkanlığındaki heyetle görüşmesine ilişkin açıklamalarıyla ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, soru üzerine Loğoğlu'nun Suriye'deki temaslarıyla ilgili izlenimlerini rapor halinde kendisine sunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Temel sorun şu, biz sadece komşularımızın değil aslında bütün dünyadaki halkların barış, demokrasi, özgürlükler, kadın erkek eşitliğini içine sindirmiş bir yapı içinde yaşamalarını isteriz. Ama bu isteğimiz bir başka ülke üzerine bir baskıya dönüşmemeli. Hele 'bıçak kemiğe dayandı, savaş açacağım' diye söylemlerle siz inandırıcılığınızı sürdüremezsiniz. O bağlamda söylenen bazı sözler var. Onları ben, aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı yetkililerine de arkadaşlar ilettiler, söyledim. Bizim arzumuz tabii Suriye'de de kan akmasın, orada da barış olsun, huzur olsun, orada da demokrasi olsun. Baskıcı rejimler artık 21. yüzyılın dünyasına yakışmıyor. Bu talep sadece Suriye için değil tabii... Aynı şey Irak için de geçerli, aynı şey diğer ülkeler için de geçerli.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com