Kılıçdaroğlu'ndan Ankara Başkanlığı için yorum

Kılıçdaroğlu'ndan Ankara Başkanlığı için yorum
CHP’de Ankara Başkanlığı yarışı başlarken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kimseyi işaret etmeyeceğini söyledi.

İl kongrelerine start veren CHP’de Ankara Başkanlığı yarışı hız kazandı. 15 Nisan’da yapılacak Ankara İl Başkanlığı seçimi için adaylar yavaş yavaş ortaya çıkarken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu "Hiç kimseyi işaret etmeyeceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik bir yarış istediğini belirterek Ankara seçimine 10 gün kala en net mesajını verdi. CHP Grup toplantısının hemen ardından kendisini ziyaret eden CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Nurettin Aslan aracılığıyla örgüte önemli uyarılarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Hiçbir adayı işaret etmiyorum. Her adaya eşit mesafedeyim. Demokratik bir yarış istiyorum. Bu görüşümü MYK’da da açıklıkla dile getirdim. Örgütüme güveniyorum, bu yarışta hepinize başarılar diliyorum."

Adaylardan Dr. Ümit Erkol’a destek veren CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Nurettin Aslan ise, "Son günlerde birilerinin Sanki Genel Başkanımız bir adaya destek veriyormuş gibi bir hava yaratmaları üzerine birebir görüşme ihtiyacı hissettim. Gördüm ki, böyle bir şey yok. Tam tersine bu yarışta da Sayın Kılıçdaroğlu her zamanki demokrat tavrını göstererek örgüte heyecan veren bir duruş sergiledi" açıklamasında bulundu.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com