Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a çağrı

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a çağrı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim'de polisin eylemcilere yönelik müdahalesini eleştirerek, Başbakan Erdoğan ve hükümeti sorumluluğa çağırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı'nda ve çeşitli illerde çıkan olaylarla ilgili olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti sorumluluğa çağırdı.
 
CHP Basın Birimi'nden CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yayımladığı bir açıklama paylaşıldı.
 
Kılıçdaroğlu, İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda meydanda meydana gelen olaylara dikkati çekerek, "Yargının verdiği karar doğrultusunda polisi derhal Taksim Gezi Alanı'ndan geri çek, halkla polisi karşı karşıya getirme" dedi.
 
Halkın kendi kentine, İstanbul'a sahip çıktığını aktaran Kılıçdaroğlu, "Bunun için direniyor. Doğayı ve kentini korumak istiyor. Bu andan itibaren yaşanan her olayın sorumlusu Başbakan'dır. Ne yazık ki Başbakan, hala sorumluluğunun farkında değildir" ifadesini kullandı.
 
"Artık İstanbul'da Vali diye bir kişi yoktur" diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'de yönetim boşluğu olduğunu savundu. Bu boşluğun İstanbul'da bütün açıklığı ile gözler önüne serildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Şu an itibari ile Başbakan olduğunu göster, polisi geri çek, yargı kararına uyduğunu kamuoyuna açıkla. Bu sizin görevinizdir. Ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak görevinizi size hatırlatıyor ve zaman geçirmeden uygulanması için sorumluluğa çağırıyorum" ifadelerini paylaştı.
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com