Kılıçdaroğlu'ndan başsağlığı

Kılıçdaroğlu'ndan başsağlığı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl-Erzurum karayolunda polisleri taşıyan aracın geçişi sırasındaki patlama sonucu 8 polisin şehit olmasının ardından Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne taziye ziyaretinde bulundu.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürü Rüstem Özbek'le görüşerek başsağlığı dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Polis arkadaşlarımız o bölgede çok zor koşullarda görev yapıyorlar. 8 polisimiz şehit düştü. Şehit cenazesi töreninden dönerken polis arkadaşlarımıza da uğrayalım, onlara da başsağlığı dileğinde bulunalım diye düşündük, onlara başsağlığı diledik. Hepimizi acısı, ortak acı bu. Acıyı paylaşırsak belki hafifletebiliriz. İnşallah Türkiye bu terör belasını atlatır" dedi.

Öte yandan CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ı da telefonla arayarak, duyduğu üzüntüyü ifade ettiği belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun şehit polislere rahmet, yaralı polislere de acil şifalar dilediği, Kılıçlar'ın şahsında emniyet teşkilatına başsağlığı dileklerini ilettiği kaydedildi.

Kılıçdaroğlu yayımladığı mesajda ise, "İnsanlık suçu olan terör bugün yine yüreklerimize ateş düşürdü. Yine analar ağladı. Şiddetle lanetlediğimiz bu terörist saldırıda şehit olan 8 polisimize rahmet, ailelerine yakınlarına ve emniyet teşkilatına sabır ile başsağlığı, yaralı polislerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com