Kılıçdaroğlu'ndan bayraklı çağrı!

Kılıçdaroğlu'ndan bayraklı çağrı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumlar Yerleşkesinde tutuklu bulunan CHP milletvekilleri Mustafa Babay ve Mehmet Haberal'ı ziyaret etmek için Silivri'ye geldi.

Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve milletvekilleri Umut Oran, Mahmut Tanal ile CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti.

VİDEOLAR İÇİ TIKLAYIN!

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAYRAKLI ÇAĞRI -1

KILIÇDAROĞLU'NDAN BAYRAKLI ÇAĞRI -2


PARTİLİLER KARŞILADI

Partililer Kılıçdaroğlu'nu cezaevi önünde karşıladı. Aracından inerek partililerle bayramlaşan Kılıçdaroğlu yürüyerek cezaevine girdi. Bu arada Kılıçdaroğlu'nun gelişi öncesinde Gürsel Tekin, çikolata ikram ederek gazetecilerle bayramlaştı.

Kılıçdaroğlu'nun ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları

"SAAT 11.00'DA TBMM'NİN ÖNÜNDE OLACAĞIM"

"Saat 11.00'da TBMM'nin önünde olacağım, Türk bayrağınızı alın gelin. Bu halkın bayramı, halkın bayramında izin olmaz. Dedelerimizin kanı var o bayraklarda. Hiçbir şekilde istihbarata dayalı bir yasaklama olamaz."

Türkiye Cumhuriyeti istihbaratlarla yönetilen bir devlet değildir. Anayasa'da toplantı ve gösteri yapma hakkı var yazıyor. İstihbarat geldi yasaklıyoruz diye bir şey olabilir mi?

Resmi törenlerde olmak kolay, halkın arasında olmak zor. Ben CHP Genel Başkanı olarak zor olanı seçiyorum. Bir bedel ödenecekse öderim. Bizim babalarımız dedelerimiz Kurtuluş Savaşı'nı düşman geldi korktuk diyerek yapmadılar. Tam tersine üstüne yürüdüler. Başbakan ve onun uzantıları yasak getiriyor.

29 EKİM DEMOKRASİ BAYRAMIDIR, ÖZGÜRLÜK BAYRAMIDIR

Bayramı kutlamanın izni olmaz. Bu demokrasi bayramıdır özgürlük bayramıdır. Biz bayrağımıza boşuna al demiyoruz. Birileri kalkacak istihbarat geldi, sen devlet değil misin? Böyle mi önlem alıyorsun? BUnu söyleyen kişi başbakanım demesin. Başbakan demokrasilerden ve özgürlüklerden güç alır. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com