Kılıçdaroğlu’ndan “çekilme” açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan “çekilme” açıklaması
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, terör örgütü üyelerinin sınır dışına çıkmasıyla ilgili, " Çekilirlerse memnun oluruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç'ı makamında ziyaret etti.
 
Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, Kandil'in 25 Nisan'da yapacağı açıklamanın ardından PKK'nın sınır dışına çekilmeye başlayacağı yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine "Çekilirlerse memnun oluruz arkadaşlar. Kimse ülkede terörist istemez" ifadelerini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu, "Sizce çekilme gerçekleşir mi?" sorusu üzerine de şunları söyledi:
 
"Onu bilemem, bu sorunun muhatabı Sayın Başbakan. Başbakan'a soracaksınız. Pazarlıkları yürüten O. Masanın bir tarafında Recep Tayyip Erdoğan var, diğer tarafında Öcalan var. Erdoğan'a sorulması gereken soruyu bana soruyorsunuz. Çekilecekler mi, çekilmeyecekler mi? Pazarlığın süreci nedir? Bu ayrıntıları Başbakan'a soracaksınız."
 
Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün kendileri için önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"Kurtuluş Savaşı'ndaki mücadeleyi de kavgayı da beraber verdik. Düğünlerimizi de beraber yaptık. Acılarımızı da beraber paylaştık. Van depremini düşündüğümüz zaman, tasada ve kıvançta bu ulusun nasıl beraber olduğunu gördük. Türkiye'nin bütün illerinden Van'a yardım gitti, hiç kimse Van'ı farklı bir bölge olarak görmedi. Bu ülke bizim ülkemiz, bizim insanlarımız. Bütün olaylara bu çerçevede bakmamız gerekir."
 
CHP'nin diğer partilerden farklı olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "CHP olarak zaman zaman susarız, zaman zaman konuşuruz. Susmamızın da konuşmamızın da bir anlamı vardır. Susarız; olayları daha sağlıklı değerlendirmek için. Test edip değerlendirdikten sonra konuşuruz. Biz diğer partiler gibi değiliz. CHP'nin konumu farklıdır, biz kurucu partiyiz. Bu yüzden sözümüzün de iyi dinlenmesini isteriz. Yurttaşlarımızın bir arada huzur ve barış içinde yaşamalarını isteriz. En büyük arzumuz budur" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com