Kılıçdaroğlu'ndan CHP'ye Anket!

Kılıçdaroğlu'ndan CHP'ye Anket!
Kılıçdaroğlu il başkanlarının ve milletvekillerinin doldurduğu anket sonucuna göre kurultay kararını verecek...

Daha önce il başkanlarına dağıtılan anket formu yarın grup toplantısında milletvekillerine dağıtılacak. İki anketten çıkacak karara göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kesin kararı verecek.

NİHAİ KARAR ANKET SONUCUNA GÖRE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay konusundaki kararını yarın milletvekillerinin dolduracağı ankete göre verecek. Daha önce il başkanlarına dağıtılan anket formu yarın milletvekillerine dağıtılacak. İki anketten çıkacak karara göre CHP Genel Başkanı, kurultay konusunda kararını açıklayacak.

6 SORULUK ANKET FORMU MİLLETVEKİLLERİNE VERİLECEK
CHP grup toplantısında milletvekillerine yarın anket formu verilecek. 6 soruluk anket formunda milletvekillerine, kurultay isteyip istemedikleri, genel başkan seçimi isteyip istemedikleri, tüzük değişikliği isteyip istemediklerinin yanı sıra tüm sorunların çözüm yöntemlerinin ne olacağı konusunda karar sürecinin nasıl olması gerektiği sorulacak.

VEKİLLER İSİM VE İMZA ATMAYACAK
Milletvekillerinin görüşlerini rahat dile getirmeleri için anket formuna isim yazmaları istenmeyecek. Vekiller, dolduracakları formun altına imza da atmayacak.

Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı, kurmaylarına, “Bizi örgüt getirdi. Örgütle karar vermek lazım” dedi. Böylece CHP Genel Başkanı, il başkanlarının ardından milletvekillerinin kurultay konusundaki görüşünü alacak.

İL BAŞKANLARI SADECE PM KURULTAYI İSTEDİ
İl başkanlarına dağıtılan formların yanıtlarında örgütün büyük bir çoğunluğunun kurultay istediği ortaya çıktı. Ancak il başkanlarının Parti Meclisi'nin yenileneceği bir kurultay istediği, tüzük değişikliği ile ilgili fazla bir talebin gelmediği belirtildi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com