Kılıçdaroğlu'ndan Dersim Çıkarması!

Kılıçdaroğlu'ndan Dersim Çıkarması!
Kemal Kılıçdaroğlu memleketi Tunceli'de seçmene seslendi..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu memleketi Tunceli'de vatandaşlara seslendi..

"Recep Bey soyumuzu sopumuzu araştırıyor, bunu siyasete malzeme yapıyor. Benim hakkımda o Tuncelili diyor, Ben Tuncelili olmakla gurur duyuyorum. Aslımızdan da, soyumuzla da sopumuzla da gurur duyuyoruz.. Çocukluğum burada geçti Elbette ki Tunceliliyim, elbette Tuncelili olmaktan Dersimli olmaktan gurur duyuyorum.. Ben yiğitlerin harman olduğu yerde doğdum.."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması sık sık "Başbakan Kemal" sloganlarıyla kesildi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Şunu söyleyeyim, Yunus'un dediği gibi biz kimseye kin tutumayacağız, halka hizmet kadar kutsal bir görev olamaz, ben de bu yolda yola çıktım.

Biz Anadolu'ya Nazım'ın dediği gibi geldik,

Bizim hedefimiz herkesin eşit olduğu eşit yurttaş, herkesin özgür olduğu özgür turttaş olduğu, bir Türkiye..

BDP'Lİ BAŞKANLARA SAHİP ÇIKTI
Özel Yetkili Mahkemeler 12 Eylül'ün ürünüdür. DGM'lerin devamıdır.

Seçimle gelmiş belediye başkanlarına saygı göstermemiz lazım. A veya B partisi fark etmez. Halkın oylarıyla, seçimle göreve gelmiş belediyelere saygı duyacaksınız. Demokrasi budur.

Bu insanları aylarca hapiste tuttunuz, tutmaya devam ediyorsunuz. Bizim iktidarımızda bunlar olmayacak. Çünkü bizim iktidarımızda demokrasi olacak özgürlük olacak. Bizim gibi düşünmeyenler için de demokrasi ve özgürlük olacak. İlk önce onlar için olacak.

TUNCELİ SANA DERS VERDİ
Şu arkadaş ne güzel yazmış: Recep yaz AKP'ye gönder makarna evine gelsin! Bunlar Tunceli'yi de Tunceliliyi de tanımıyorlar, bozdolabı taşıdılar çamaşır makinası taşıdırlar Tunceli sana ders verdi Dersim demek özgürlük demek, özgür insaların yaşadığı yer demek..

Şimdi bunlar kendilerine demokrat diyorlar, bunlar demokrat değil özgür değil özgürlükçü değil, bunlar iktidarda kalmaya iktidara tutunmak için gerekirse bel altı vurmaya hazırlar, 12 Eylül'ün generallerinde hesap soracağız dediler sordular mı? Ben de biliyordum hesap soramazlar! Neden? Hesap sorsunlar diye anayasa değişiklikleri sırasında önerge verdik kabul etmediler.

AKP 12 EYLÜL ÜRÜNÜ BİR PARTİ
12 Eylül'den hesap soramayan 12 Eylül ürünü bir partidir yüzde 10 seçim barajı handi demokraside var, Recep Bey'in demokrasi anlayışında var. Yüzde 10 barajını kaldıracağız, halkın demokrasisinin parlamentoya tam yansımasını sağlayacağız. 12 Eylül artığı bu düzenlemeleri halkın iktidarında değiştireceğiz.

Darbeye karşı mıyız, hepimiz karşıyız. Dedik 53. maddeyi değiştirelim. Kanun teklifini verdik AKP bir şey dedi mi hani karşıydın? 12 Eylül ürünü olan bir parti 12 Eylül'ün tüm yasalarını değiştirir.

AKP statükocu bir partidir. Özgürlükten değişimden yana olan parti CHP'dir

AKP'nin maskesini indireceğim, faili mechuller, demokrasilerde bir insanın canına kıyan hatta cesedini bile ulaşılamaz hale getiren faili mechullerin çözülmesi demokrasilerin görevi değil midir. Faili mechullerle ilgili 6 önergemizi AKP reddetti.

DERSİM BELGELERİNİ BEN AÇIKLAYACAĞIM
Recep Bey beni sıkıştırıyor. 'Bak Dersim belgelerini açıklarım ha' diyor.
Yüreğin varsa açıkla açıklamazsan ben açıklayacağım. Hiçbir şekilde halktan sır tutulamaz. Halkın geçmiş tarihle yüzleşmesi lazım, Gerçeklerden korkulmaması lazım.. O açıklamazsa 13 Haziran da 14 Haziran'da ben bunu açıklayacağım

HERKES ANADİLİNİ ÖZGÜRCE KONUŞMALI ANCAK..
Herkesin anadilini özgürçe konuşmalı anadilinin yasağı olmaz, bunun için ilk kanun teklifini veren CHP'dir, ama resmi dilimiz de Türkçe'dir Türkçe'mizi de seviyoruz..

YENİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ NE DEMEK?
Yeni Cumhuriyet Halk Partisi özgürlük demek, halkın sorunlarına kilitlenmek demek, insandan emekten yana, insan hakları demek, halkın partisi demek.

Bugün mayıs, 19 Mayıs. Ulusal bağımsızlık savaşının verildiği tarih ve bugün bu ay mayıs ayı yüreğimizin acıdığı tarih 6 Mayıs! Deniz Gezmişler'in darbeciler tarafından dar ağacına gönderildiği tarih. Adaletin olmadığı yerde bu acılar hep vardır. İnsanları, ülkenin bağımsızlığı özgürlüğü için mücadele eden insanları dar ağacına göndermeyelim. Türkiye 16 yaşındaki bir çocuğun yaşı büyütülerek dar ağacına gönderilmesi utancını hala boynunda taşıyor. Bu utançtan kurtulalım..

Munzur'un suyunu içtim, Düzgün babaya çıktım, köyüme gittim bu güzel coğrafya hiçbir yerde yok. Munzur her zaman özgür akacak..

BEDELİ NE OLURSA OLSUN KARDEŞ KAVGASINI BİTİRECEĞİM
Bedeli ne olursa olsun, kardeş kavgasını bitireceğim, bu bölgeye barışı getireceğim. Sizinle gurur duyuyorum, Dersim'in ovalarıyla dağlarıyla gurur duyuyorum. Bir arkadaşımız yolda gelirken sordu Dersim deyince aklınıza ne geliyor? Dersim deyinde aklıma özgürlük geliyor..

Yine 12 Haziran'da tarih yazalım, yine bir ders verin, 'O Tuncelili' diyor evet Tuncelili'yim ve Tunceli yine sana ders verecek, dersini verecek.. Ben size güveniyorum size inanıyorum.

Kılıçdaroğlu'nun konuşması 'Dersim seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla kesiliyor.

Kılıçdaroğlu, 'Nazım'ın dediği gibi 'Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine' bir Türkiye..' sözleriyle konuşmasını bitiriyor..

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com