Kılıçdaroğlu'ndan Emeklilere %15 Sözü!

Kılıçdaroğlu'ndan Emeklilere %15 Sözü!
Kılıçdaroğlu: Ecevit afyon ekiminde de Kıbrıs çıkarmasında da ABD'ye kafa tuttu. Sen kim, Ecevit kim. Sen Ecevit'in tırnağı olamazsın. Adını ağzına alırken önce abdest al..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Partililer'in eski başbakan Bülent Ecevit'in eski ABD Başkanı Bill Clinton ile gösteren fotoğrafı afişlerinde kullanmasını eleştirerek, “Ecevit afyon ekiminde de Kıbrıs çıkarmasında da ABD'ye kafa tuttu. Sen kim, Ecevit kim. Sen Ecevit'in tırnağı olamazsın. Adını ağzına alırken önce abdest al” dedi. 12 Haziran'a kadar 81 ilde 85 miting yapması planlanan Kılıçdaroğlu, sembolik bir anlam da yükleyerek, mitinglerine 23 Nisan'ın hemen ertesinde, Samsun'dan başladı. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanını dolduran onbinlerce kişiye şu mesajları verdi:

BİZE GÜNEŞ YETER: Samsun tütün merkezi idi. Kim yok etti? İleri demokrasi diyen, memlekette büyük ilerlemeler yaptık diyenler nasıl bakacak size. Siz artık hazırsanız Kemal kardeşiniz de hazırdır.
Beraber yürüyeceğiz, beraber mücadele edeceğiz. 12 Haziran'da toplumu aydınlatmayan geri götüren ampulü kıracağız. Güneşin aydınlığı bize yeter.

ÖNCE ABDEST AL: Burada 'AKP kapatılmasın, yabancılara satılsın” diye bir afiş var. Siz onların iktidar olmadan önce nereden icazet aldığını biliyorsunuz. Onlar o kadar kısır düşünüyorlar ki haksızlık yapmayı vicdanları ile sorgulamıyorlar, Ecevit'in fotoğrafını istismar ediyorlar. 'Afyon ekme' denilince 'benim çiftçim ekecek' diye direnen kimdi? ABD 'Kıbrıs'a çıkamazsınız' deyince Kıbrıs'a çıkan kimdi, Ecevit. Kalkmışlar rahmetli Ecevit'i istismar ediyorlar. Sen Ecevit'in tırnağı bile olamazsın. Rahmetli Ecevit, halkın iktidarını kurmada en önemli adımı atan kişidir. Ecevit'e dil uzatıyorlar. Sen kim Ecevit kim. Adını ağzına alman için senin önce abdest alman lazım.

VAY ÖSYM'NİN HALİNE: “Şifre yaz AKP'ye gönder cevaplar cebine gelsin” diye bir pankart daha var. YGS, yandaş giriş sınavı oldu. Başına da bir adam getirmişler TV'lerde gördünüz, nereden bulurlar böyle adamları arasanız bulamazsınız. Koltuk tatlı geldi kalkmıyor. Prof. Dr. diye unvanı vay. Bu profesör böyleyse vay o ÖSYM'nin haline. Halkın iktidarında sınav sistemi de değişecek.

PAPUA YENİ GİNE'DE BİLE YOK
: Yetki verin, haramilerin iktidarına son verelim. Başbakan yasakları kaldıracağız diyor. Papua Yeni Gine de bile örneği yok, basılmamış kitap nedeniyle gazetecilerin bürosu basıldı. Yasakçı kafa yasaklara karşı olamaz zaten. Kendilerinin karşısındaki herkesi düşman olarak görüyorlar. Ananı da al git dedi. Bu kardeşiniz gitti o anayı buldu elini öptü.

GEÇMİŞİMİZLE ONUR DUYUYORUZ
: Biz halk partisiyiz. Halkın partisi halkıyla kucaklaşıyor. Yeni CHP diyoruz. Biz geçmişimizle onur duyuyoruz. Türkiye tarihini bilmeyen CHP tarihini bilemez devrimleri yapan cumhuriyeti kurdular. Minarelerdeki 5 vakit ezan okunan Türkiye'yi CHP kurdu.

Esnafa yüzde 15 destek
Kılıçdaroğlu, esnafın da Aile Sigortası Projesine destek vermesini isteyerek, esnafın emekli aylığından kesilen yüzde 15'lik sosyal güvenlik destek primini de kaldıracaklarını söyledi. Emeklilere için de intibak yasasını çıkaracakları ve milli gelir artışından pay verecekleri sözünü veren Kılıçdaroğlu, çiftçiye de sözünün olduğunu, mazotu 1,5 lira yapacağını sözlerine ekledi.

'Barajı kaldırmak boynumuzun borcu'
Kılıçdaroğlu, Samsun'daki mitingin ardından özel uçakla Batman'a geldi. Havaalanında partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, yüzlerce araç konvoyu oluşturan partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Parti teşkilatına gelen Kılıçdaroğlu'na kadınlar tarafından çiçek verildi.

Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden 2000'i aşkın kişiye seslenip, aklın yolunun bir olduğunu belirterek, barışı ve kardeşliği getireceklerini söyledi. KCK/TM davasında Batman Belediye Başkanı BDP'li Necdet Atalay'ın tutuklanmasını gündeme getiren Kılıçadoğlu, şöyle dedi:

“Yüzde 10 barajını kaldırmak bizim boynumuzun borcudur. Ben belediye başkanı seçeceğim, sen adamı içeri atacaksın olur mu bu? Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com