Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a:' Valiyi 2 Villaya Sattın'

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a:' Valiyi 2 Villaya Sattın'
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Arıtma tesislerinin açılışına katılan Kılıçdaroğlu Erdoğan'a yüklendi.Kılıçdaroğlu:“İki villayla Vali’yi sattı. İki villayla Vali satana hiçbir ülkede Başbakan denmez. Ona, valiyi pazarlayan adam denir" dedi.

Kılçdaroğlu'nun İzmir'deki açılışında öne çıkan başlıklar ise şöyle;CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmirlilere seslenerek “Sizin bir Vali’niz vardı dedi. Urla’da güzel bir koyda Başbakan Erdoğan’ın yakınlarının villa yapmak istediklerini, ancak Vali’nin 1. derece doğal sit alanı olduğu için yıkmak istediğini belirten Kılıçdaroğlu “İki villaya Vali’yi sattı. İki villayla vali satan hiçbir ülkede Başbakan denmez. Ona “Vali’yi pazarlayan adam' denir dedi.

DARBEYE BERABER KARŞI ÇIKARIZ

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a da seslenerek “Gerçekleri sen de ben de biliyoruz. Şu ana kadar 50 kez sordum. Bir soruya yanıt almış değilim. En basit soruyu soruyorum. Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar banka genel müdürün evinde ne arar? Yanıtı var mı? Yok. Konuşmuyor. Sadece darbe yapıldığını söylüyor. Kim yaptı? Darbe yapıldıysa gel yanıma beraber karşı çıkacağız. Halkın dışında başka irade kabul etmiyoruz" dedi.

ERDOĞAN MUHALEFETE TAHAMMÜL EDEMİYOR

Başbakan Erdoğan’ın Gezi olayları sırasında özel bir tv yöneticisini aramasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu “Fas’tan telefon ediyor. “Aman bu sözler neden tv ekranında yazıyla yeralıyor’ diyor. Düşünebiliyor musun muhalefete tahammül edemiyor. Hep beraber ayın 30’unda sandığa gidecek, kul hakkı yiyenden hesap soracağız. Temiz siyaset yolunu açmak için oyumuzu kullanacağız. Kadın erkek eşitliği için oy kullanacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürseye çıktığından bir vatandaşın gösterdiği ayakkabı kutusunu gördüğünü belirterek, “Ayakkabı kutusunu gördüm Ne olduğunu iyi biliyorum dedi. İzmir’de olmaktan mutlu olduğunu ve İzmirlilerle gurur duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin en aydınlık kenti, sanayi, çevre dostu, kültür, fuarlar kenti İzmir. Sadece Türkiye’nin değil Akdeniz’in de incisi İzmir."

Kılıçdaroğlu, 30 Mart seçimlerinde bir gerçeğin altını çizeceklerini belirterek “Türkiye’de temiz siyasetin yolunu açmak zorundayız. Halka hesap veren siyaset yolunu açmak zorundayız . İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı beş altı yerde kent ormanı yaptı. Yargılanıyor. Kalkıyorsun kent ormanı yapıyorsun. Milyon Ali’ye verebilirdin. Biliyorsunuz İzmir’e gelen bir Milyon Ali var. Müteahhitlerin parasıyla parfüm dağıtıyor." dedi.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com