Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zor soru

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zor soru
CHP Grup toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan'a, 17 Aralık operasyonunun aktörlerinden Reza Zarrab'ın da protokol sırasında oturduğu bir fotoğrafı göstererek yüklenen ve Erdoğan'a "Baş çalan" diyen Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ile ilgili yeni bir iddiayı gündeme

CHP Grup toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan'a, 17 Aralık operasyonunun aktörlerinden Reza Zarrab'ın da protokol sırasında oturduğu bir fotoğrafı göstererek yüklenen ve Erdoğan'a "Baş çalan" diyen Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ile ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdi. CHP lideri şu mesajları verdi:

» TÜRGEV Erdoğan ailesinin kurduğu vakıf. Başında da Bilal oğlan var. 'Benim oğlumla uğraşmayın' diyor. Sevgili Recep Bey, biz senin oğlunla boşuna uğraşmıyoruz. Sen bulunduğun makamı kullanarak oğluna çıkar sağlıyorsun. Sen nüfuz ticareti yapıyorsun. Sen diyorsun ki 'şu ihaleyi sana vereceğim, rüşveti de oğlumun vakfına öde' diyorsun. orayı bir rüşvetin merkezi yaptın sen.

» Başbakan 'Bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim' diyor. Hırsızlık babadan oğula geçer. 'Efendim hayır işi yapıyoruz.' İhaleyi alıyorsun, sonra veriyorsun ona. 'Git parayı buraya yatır, arsayı buna ver' diyorsun. Senin nüfuzun olmasa o para oraya gider mi? Oğlunu yolsuzluğa bulaştırdın, vicdanın nasıl sızlamıyor.

» Bir; TÜRGEV'in böyle bir hesabı var mı Vakıflar Bankası'nda? İki; bu hesaba 26 Nisan 2012'de 99 milyon 999 bin 990 dolar para yattı mı? Bu para neyin parasıdır? Bu para bir rüşvet parası mıdır? Bir çıksın açıklasın, merak ediyorum.

» AKP'ye oy veren değerli yurttaşlarıma da sesleniyorum; gelin Türkiye'yi kirlilikten arındıralım. Yeni bir Türkiye kuralım, herkesin barışık olduğu bir Türkiye kuralım. Buna bizim gücümüz yeter. Biz birlik içinde olmalıyız, biz varlık içinde olmalıyız, biz özgür biçimde bu topraklarda yaşamalıyız.

Yandaş medya öfkesi
Gösterdiği fotoğrafta Ali Ağaoğlu "büyük patronun" yanında oturduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu fotoğrafın ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Bu fotoğrafı yandaş gazeteler sitelerinden sildi elimize geçmesin diye. Ama biz CHP'yiz. Biz halkın partisiyiz" dedi. Erdoğan'ın sorduğu hiç bir soruya cevap vermediğini de dile getiren Kılıçdaroğlu, medyanın da korkudan soru soramadığını savundu. Kılıçdaroğlu, "Yolsuzluk olayı ciddi olaydır. Halk adına soru sorma yetkisi medyadadır, medya yolsuzluk olaylarının üzerini örtemez, örterse ona medya denmez" ifadesi kullandı.

Fotoğraf savaşı
Kemal Kılıçdaroğlu, Grup toplantısında 24 Kasım 2013 tarihinde bir törende çekilmiş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, işadamı Ali Ağaoğlu ve 17 Aralık'ta tutuklanan Reza Zarrab'ın aynı karede yer aldığı bir fotoğrafı gösterdi. "Bu tablo devlet protokolü" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Sayın Başbakan şunu söyleyebilir, (O tarihte 17 Aralık operasyonu yapılmadı. Ne olup olmadığını bilemem) diyebilir. Ama o da doğru değil. Neden? 18 Nisan 2013'te MİT Başbakan'ın önüne koyduğu rapor şöyle: (Reza Zarrab'ın Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler ile mevcut ilişkisinin ortaya çıkması halinde söz konusu hususların hükümet aleyhine kullanılabileceği değerlendirilmiştir). Yolsuzluk yapanlarla kol kola geziyorsun, bildiğin, uyarıldığın halde. Ben onun için buna baş çalan diyorum zaten."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com