Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nden bir konuşma yaptı.
CHP liderinin konuşmasından satır başları:
 
Suriye tarafından kiralanan evlerde 20-25 kişini kaldığını ve vatandaşın huzurunun bulunduğunu biliyoruz.

'SURİYE KRİZİ HALKIMIZIN HUZURUNU BOZDU'

Suriye konusunun iki temel sorun yarattığını görüyoruz. Biri güvenlik diğeri ise ekonomi. Yabancı askerlerin Türk toprakları üzerinde konuşlanmasına izin veren bir Hükümet var. Sayın Başbakan'a bunun yanlış olduğunu ve anayasaya aykırı olduğunu, parlamentonun bu kararla devre dışı bırakıldığını ısrarla söyledik.

VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN!

CHP liderinden flaş açıklamalar! Bölüm-1

CHP liderinden flaş açıklamalar! Bölüm-2
CHP liderinden flaş açıklamalar! Bölüm-3
CHP liderinden flaş açıklamalar! Bölüm-4
 
Şimdi ise medyaya düzen haberler "Özgür Suriye Ordusu Suriye'dedir".
 
CHP gündeme getirmeseydi, kimsenin haberi bile olmayacaktı.

'SAMANI BİLE İTHAL EDİYORUZ'
 
Halkta büyük bir karamsarlık var.


Herkes şunu soruyor: Ne olacak bu memleketin hali?
 
Aynı sorular dün Kırşehir'de de geldi.
 
Umut değil umutsuzluğu aşılayan bir uygulama ile karşı karşıyayız. Bir hükümet çözüm üretme noktasından uzaklaşmışsa, kendisi sorun olmaya başamışsa o hükümetin bu ülkeye vereceği hiç bir şey yoktur.
 
Suriye politikasında bizim doğrularımızı Rusya doğru gördü, İran, Çin, Irak doğru gördü. Hükümet kulak tıkadı. Doğruyu görmeden sadece Hükümetti. Gelinen süreçte öyle bir dış politika izledik ki hiç bir dostumuz kalmadı. Hangi devlet düşman üreten bir dış politika izler? Her ülke dost yaratmaya çalışır. Bizim politikamız ise düşman yaratmak üzerine kurulu. Ortadoğu'da dostumuz kalmadı.

Avrupa Birliğinde ise süreç tıkanmış durumda. Tam bir açmaz içindeyiz.

AKP'DE EKONOMİ ÇATLAĞI
 
Sadece Suriye mi? Hayır... Ekonomide geldiğimiz noktaya bakın. Büyüyen Türkiye tablosu çiziyorlar.
 
Kilis'te Kırşehir'de Hatay'da tarımı bitirdiler. Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkeyiz. Ülkeyi yanlış yöneteceksin. Faturayı hakla çıkaracaksın. Hani ekonomi çok iyiydi? Tam bir tutarsızlık örneği. Bir bakan diyort ki frene basacağız. Öbür Bakan diyor ki gaza basacağız. 

Aynı hükümetin bakanı bu iki bakan.


Çelişkinin adı da nüans farklılığı oldu. Öyle bir noktaya geldik ki; Ortadoğu'ya canlı hayvan ve kırmızı et ihrac eden Türkiye, bunları ithal eder noktaya geldi. Şimdi ise saman ithal eder noktaya geldik. Buna başarılı ekonomi mi diyeceksiniz.

Zam yağmuruyla karşı karşıyayız. Ekonomik-sosyal konseyi neden toplanmıyor? Oturup tartışacaksınız, düşüneceksiniz. En son 5 Şubat 20009'da toplanmış bir konsey. 3 ayda bir toplanması gereken bir konsey bu.

'HÜKÜMET BÖLÜCÜ VE AYRIŞTIRICIDIR'
 
Bu hükümetin temel özelliği halkı bölmek, ayrıştırmaktır.

Bir kısım emekliye bayramdan önce bir kısım emekliye ise bayramdan sonra ödeme yapıldıç Bir kişi çıkıp bana bunun mantıklı gerekçesini açıklasın.

YAŞAMSAL GÖSTERGELERDE TÜRKİYE KAÇINCI SIRADA?
 
Konutların yaşama uygunluğu açısından 36 ülke açısından 36'ıncıyız. İş güvenliği açısından 36 ülke arasından 35'inciyiz. İstihdam açısından sonuncuyuz. Sosyal eşitsizlik açısından sonuncuyuz. Eğitimde cinsiyet eşitliğ açısından sonuncuyuz. 

4+4+4 SKANDALLARI
 
4+4+4 uygulamasının Türkiye'nin geleceği açısından ortaya koyacağı karamsar tabloyu hiç bir yurttaşımızın unutmamasını istiyoruz.
 
Bugün gazetelerde görüyoruz; 5 yaşındaki çocuğun büyük çocuklar tarafından nasıl darp edildiğini.

BALYOZ DAVASI VE SİYASİ MAHKEMELER

Yargıç ben delillere bakmam, değerlendirmem, bilirkişi raporlarını görmem diyor.

Bu mahkemeler siyasi otoritenin elindeki sopadır. Bu mahkemeler adalet dağıtmaz. Vatandaş da şunu söylüyor: Allah kimseyi mahkemeye düşürmesin. Demokrasiye bakın. Milletvekilleri hapiste, düşünce adamları, gazeteciler, öğrenciler, askerler hapiste. Türkiye büyük bir cezaevine dönüşmüş durumda.


Kimden gelirse geldin vesareti kabul etmiyoruz.
 
Darbe hukukundan beslenen bir iktidar ülkeye demokrasiyi getiremez.

WİKİLEAKS BELGESİ

ABD'nin Ankara büyükelçisi bir kripto gönderiyor. Bunu aynen okuyorum.
 
"AKP'den seçilmiş Erdoğan'ın davranışlarından büyük rahatsızlık duymaktayız. Erdoğan çok güçlü bir milletvekillidir. Bu tutum Amerika'nın menfaatlerinin korunması açısından engelleyicidir. Hilmi Özkök'ün sadakatli duruşu sahiplenilmelidir.Muhalif generaller Özkök'ün çizgisine itiraz etmelidirler.
 
Erdoğan kendisine desteğin devamı halında ABD müttefiki olarak Ortadoğu ve Irak dahjil olmak üzere kara ve hava sahasını demiryollarını limanları kullanıma açacağını taahhüt etmektedir. Ancak bu ordu tarafından sürekli engellenmek istenmektedir.
 
Bu bakımdan değerlendirildiğinde, güçlü bir medya grubunun oluşturulmasına acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu Erdoğan ile paylaşılmış olup olumlu değerlendirmelerin yapıldığı ve yağılacağının teyidi alınmıştır."

Bu belge doğru mudur? Yanlış mıdır? Sen o taahhütleri kimden izin alarak verdin?

Böyle bir başbakan Türkiye Cumhuriyetini Başbakanı olamaz. Halkımızın görmesini istiyorum. (NSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com