Kılıçdaroğlu’ndan gazetecilerle ilgili şok iddia!

Kılıçdaroğlu’ndan gazetecilerle ilgili şok iddia!
Başbakan’ın İmralı tutanakları için “Sızdıranı ya medya açıklasın ya ben açıklarım” sözleri için “Tam bir skandal” diyen CHP lideri, “Demek ki gazetecileri takip ediyorlar” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmralı görüşme tutanaklarının yayınlanmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı, “Sızdıranı ya medya açıklasın ya ben açıklarım” sözlerini, “Tam bir skandal” sözleriyle değerlendirdi.
 
CHP lideri önceki gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmenin ardından İstanbul’a gitmeden Vatan gazetesinin sorularını yanıtladı.
 
Kılıçdaroğlu, TBMM’ye sevk edilen 4. Yargı Paketi’ne ilişkin, “İçinde bir şey yok. Beklentilerin altında. 5. paket gelecek herhalde... Her paketin ardından tutuklanan gazeteciler artıyor” dedi.
 
4. YARGI PAKETİ

 
Başbakan Erdoğan’ın, İmralı tutanaklarına ilişkin “Medya dünyasından bazı arkadaşlar açıklayabilirler. Onların açıklaması gerekir. Açıklamazlarsa biz açıklamak durumunda kalırız” sözlerine tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Çok vahim bir açıklama. Demek ki gazetecileri takip ediyorlar. Demek ki istihbarat örgütlerine gazetecileri takip ettiriyorlar. Nereden açıklayacak yoksa... Ya Başbakan’ın özel istihbaratı var ya da istihbarat örgütleri gazetecileri takip edip, Başbakan’ı bilgilendiriyor. Vahim bir durum, çok büyük bir skandal. ‘Tutanakları sızdıranı basın mensubu açıklasın ya da ben açıklayacağım’ demesi, tam bir skandaldır... Vahim bir olay. Kimse içeriği konuşmuyor, kim sızdırdı o konuşuyor. Önemli olan içerik...” dedi.
 
ÇELİK’E ASGARİ ÜCRET TEPKİSİ
 
Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in asgari ücrete ilişkin “800 lira iyi paradır” sözlerine de sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Bunu demek, asgari ücretlilerle alay etmektir. Bunu Çalışma Bakanı’nın dillendirmesi, daha da vahim bir durumdur. Bütün asgari ücretliler isyan etmeli. Bakan aylık 800 lira ile geçinsin de görelim. Altında makam aracı var. Otobüs parası vermiyor, her şey emrinde. Yine de 800 lira versinler o da cep harçlığı olsun ve geçinsin. Daha iyi anlar o zaman neyin ne olduğunu.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com