Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum
CHP lideri Öcalan’ın mektubu ile ilgili olarak "Benim muhatabım Recep Tayyip Erdoğan'dır. Çıkıp bu konudaki düşüncelerini açıklama kamuoyuyla paylaşmak zorundadır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nda Koç Üniversitesi'nde katıldığı konferansı sırasında Abdullah Öcalan'ın mektubu ile ilgili soru soruldu.
 
Kılıçdaroğlu, soruya "Dün Amed'de, Diyarbakır'da okunan mektupla ilgili olarak ben, ana muhalefet genel başkanıyım. Benim muhatabım Recep Tayyip Erdoğan'dır. Çıkıp bu konudaki düşüncelerini açıklama kamuoyuyla paylaşmak zorundadır. Masanın bir ucunda Abdullah Öcalan var, bir ucunda Tayyip Erdoğan var. Görüşüyorlar, pazarlık yapıyorlar. Bize soruyorlar. Ne düşünüyorsunuz diye. Bizim bir şey bilmemiz lazım. Bilmediğimiz bir konuda yorum yapmak istemiyoruz. Düşüncemiz bu. Başbakanın çıkıp konuşma yapması lazım. Bugün belli gazetelerde manşetler var; Silahlara veda. Oysa hiç kimse biz silahları bırakacağız demiyor. Kimsenin kraldan çok kralcılık yapmaya hakkı yok. Halkın doğru haber alma hakkı vardır” diye yanıt verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com