Kılıçdaroğlu'ndan İstiklal Marşı mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan İstiklal Marşı mesajı
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstiklal Marşı'nın “Korkma” diye başladığına dikkat çekerek, “O gün, o koşullarda ‘Korkma’ demek, bugüne de ışık tutan bir mesajdır" dedi.

Bu mesaj, nereden ve kimden gelirse gelsin zorbalığa boyun eğilmemesini isteyen ve bizlere, Türkiye’yi, kardeşliği, Cumhuriyeti ve demokrasiyi halkla birlikte yaşatma ve koruma mücadelesini kararlılıkla sürdürme mesajıdır. Elbette bu tarihi mesajın gereğini yapacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstiklal Marşı'nın “Korkma” diye başladığına dikkat çekerek, “O gün, o koşullarda ‘Korkma’ demek, bugüne de ışık tutan bir mesajdır. Bu mesaj, nereden ve kimden gelirse gelsin zorbalığa boyun eğilmemesini isteyen ve bizlere, Türkiye’yi, kardeşliği, Cumhuriyeti ve demokrasiyi halkla birlikte yaşatma ve koruma mücadelesini kararlılıkla sürdürme mesajıdır. Elbette bu tarihi mesajın gereğini yapacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 91. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Günümüzden 91 yıl önce kabul edilen İstiklal Marşı'nın “Korkma” diye başladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “O gün ‘Korkma’ demek, en güç koşullarda bile işgale, isyana, her tür iç ve dış zorbalığa, tehdide bedel ödemeyi göze alarak kararlılıkla karşı çık demektir. O gün, o koşullarda ‘Korkma’ demek, bugüne de ışık tutan bir mesajdır. Bu mesaj, nereden ve kimden gelirse gelsin zorbalığa boyun eğilmemesini isteyen ve bizlere, Türkiye’yi, kardeşliği, Cumhuriyeti, demokrasiyi halkla birlikte yaşatma ve koruma mücadelesini kararlılıkla sürdürme mesajıdır. Elbette bu tarihi mesajın gereğini yapacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu mesajında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy olmak üzere bağımsızlık savaşının kahramanlarını, şehitlerini, gazilerini minnetle, şükranla anarken, saygılarını sunduğunu belirtti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com