Kılıçdaroğlu'ndan Kadıköy eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan Kadıköy eleştirisi
Fenerbahçe Galatasaray maçının ardından çıkan olayları değerlendiren Kılıçdaroğlu, " Maçın sonrasında gerginlik olacağını herkes biliyor. Toplumun reflekslerini önceden bilmezseniz ülkeyi yönetemezsiniz. Yönetemediler ve orantısız güç kullandılar. Kadıköy

"Siyaset kin ve intikam üzerine kurgulanmaz" diyen Kılıçdaroğlu, "Siyasetin temel amacı halka hizmettir. Varolan sorunları çözme sanatıdır siyaset. Siyaset zengileşme aracı da değildir. Bu algıdan yola çıktığımızda önümüzde hiçbir gücün durmayacağını bilmemiz lazım. Siyaset makam kavgası alanı da değildir. Kavga eden kişi CHP'li değildir. Yeni bir anlayışı egemen kılıcağız bu partiye. Sevgi odaklı bir anlayışı egemen kılıcağız" dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Kılıçdaroğlu, "Önümüzde Adalet ve Kalkınma Partisi var. Hiçbir muhalefetin önünde böyle bir şans olmaz ama bizim önümüzde böyle bir şans var. Türkiye'nin en beceriksiz hükümeti. Süt bile dağıtamadılar. İşsizliği önleyemediler. Halkın oyu ile seçilen milletvekillerini hapisten çıkaramadılar" diye konuştu.

Fenerbahçe - Galatasaray maçının ardından çıkan olayları değerlendiren Kılıçdaroğlu, " Maç sonrasında gerginlik olacağını herkes biliyor. İşin doğasında olan birşey bu zaten. Becerikli bir hükümet bütün seçenekleri düşünür önlemi önceden alır. Bunlar yapmadılar. Hiçbir önlem almadılar sadece polisleri yığdılar oraya. Sonra herkese biber gazı ile müdahaleye başladılar. Çağ dışı bir demokrasi anlayışı. Toplumu tanımama ve bilmeme anlayışıdır. Toplumun reflekslerini önceden bilmezseniz ülkeyi yönetemezsiniz. Yönetemediler ve orantısız güç kullandılar. Şiddet uyguladılar. Kadıköy'ü cehenneme çevirdiler. Beceriksiz hükümet yaptı. Bu hükümetin beceriksizlerini anlatmak bizim boynumuzun borcu. Ama kendi içimizdeki kavgaları öne çıkarırsak kimse kusura bakmasın beceriksiz hükümeti halka anlatamayız."diye konuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com