Kılıçdaroğlu'ndan Lice tepkisi: "Ortada bir cinayet var"

Kılıçdaroğlu'ndan Lice tepkisi: "Ortada bir cinayet var"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lice’deki olaya ilişkin hükümetin tavrını eleştirerek, “Suçluyu hemen buldular zaten.

Yargıya gerek yok, savcıya gerek yok, hakime gerek yok” derken, “Bunun bir faili olacak herhalde. Siz onu görmezlikten gelirseniz cinayeti meşrulaştırmış olursunuz. Ortada bir cinayet var” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lice’deki olaya ilişkin hükümetin tavrını eleştirerek, “Suçluyu hemen buldular zaten. Yargıya gerek yok, savcıya gerek yok, hakime gerek yok” derken, “Bunun bir faili olacak herhalde. Siz onu görmezlikten gelirseniz cinayeti meşrulaştırmış olursunuz. Ortada bir cinayet var” dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Lice’deki olaya ilişkin Başbakan’ın açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu şu yanıtı verdi: 

“Suçluyu hemen buldular zaten. Yargıya gerek yok, savcıya gerek yok, hakime gerek yok. Suçlu bulunmuştur, cezasını çekecektir. Orada bir insan öldü, o insan bizim insanımız değil mi? Nasıl öldü? Böyle bir anlayış olabilir mi? Hem barış isteyeceksiniz, insanlar öldürülecek, bunun bir faili olacak herhalde. Siz onu görmezlikten gelirseniz cinayeti meşrulaştırmış olursunuz. Ortada bir cinayet var.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com