Kılıçdaroğlu'ndan Mustafa Sarıgül yalanlaması!

Kılıçdaroğlu'ndan Mustafa Sarıgül yalanlaması!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çok net konuştu.
Vatan Gazetesi'nde çıkan 'Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye üye olmak için dilekçe verdiği, bu olayın CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından gizlendiği' haberine cevap veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu net konuştu.
 
Kılıçdaroğlu "CHP genel başkanı olduğumdan beri sorulan her soruya samimi ve doğru yanıt vermek için çaba harcadım. Bana ulaşan hiçbir dilekçe yok. İl başkanımız burada. Ona da sorarım. Ama olsa sabah bana söylerdi. Dilekçe gelirse biz bir partiyiz. Hukukun üstünlüğüne inanan partiyiz. Tüzüğümüz var. Bir kişinin partiye nasıl üye olup olmayacağı kayıtlıdır. O tüzük kurultayda kabul edilmiştir. O tüzüğe göre partiden ihraç edilen kişinin dönmesi kurallara bağlıdır. Dilekçe ile başvurur, alırız dosyasıyla birlikte Parti Meclisi’nde görüşürüz. Gizli oylama yapılır. Üyeliği kabul edilerse bir sorun da kalmamış olur. Olay budur. Önümüzdeki günlerde bu süreç tamamlanır mı? Umuyorum tamamlanır" ifadelerini kullandı.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı 'Türki değişim Hareketi'ne çağrıda bulunarak "Biz aynı zamanda bölünme lüksü olmayan siyasal anlayışı temsil ediyoruz.Eğer çağdaş uygarlığı istiyorsak A partisi, B partisi, B hareketi… Bunların dışına çıkmak zorundayız. Türkiye Değişim Hareketi(TDH) var. Hepsini Cumhuriyet Halk Partisi’ne davet ediyorum.Ayrışma lüksümüz yok. Ülkenin bu kadar sorunu var ve biz ayrışıyoruz. Herkes öyle bir noktaya geldi ki can cekişiyor biz ayrışıyoruz. Arışma lüksümüz yok. Cumhruyein ilkeleri bağlamında bir araya gelmek zorundayız" dedi. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com