Kılıçdaroğlu'ndan Resepsiyon Açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Resepsiyon Açıklaması
Kılıçdaroğlu Muharrem İnce'nin resepsiyon yorumunu değerlendirdi..

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu resepsiyon krizi konusunda, ''Onlar kişisel tavırlar, kurumsal olarak bir tavrımız yok'' dedi


Gazeteci Sabahattin Önkibar, CHP’nin İstanbul’da düzenlediği "Siyasette Başarı Stratejisi Toplantısı"nda
"resepsiyon krizinin" de gündeme geldiğini belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuda, "Onlar kişisel tavırlar, kurumsal olarak bir tavrımız yok" dediğini söyledi.

Önkibar, Swissotel’de yapılan toplantıya ara vermek üzere salondan çıktığı sırada gazetecilere açıklamada bulundu.

Gazeteci Önkibar, CHP’nin seçim sürecinde bir yol haritası hazırladığını ve oylarını artırmanın yolunu sorguladığını dile getirerek, CHP’nin, "Kürt meselesinden türbana kadar pek çok şeyi sorguladığını" belirtti.

Toplantıda CHP örgütünün yapısı ve merkez sağdan oy almak için neler yapılabileceği konularının da gündeme geldiğini bildiren Önkibar, şöyle konuştu:

Dinle sorunumuz yok
"Bu bağlamda türban da konuşuldu. CHP kendini sorguluyor. CHP, tabiri caizse yerden yere vuruluyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok esnek gördüm. Dine bakış anlamında algılanmada sorunlarının olduğunu Kılıçdaroğlu biliyor. Bildiği için de bir sürü imaj atağı yapacak. Kılıçdaroğlu, CHP’nin dinle sorunu olan bir parti olarak algılanmasını istemiyor ama CHP’de bir direnç var. Bu da genel sekreterlik
makamında tecelli ediyor. Toplantıda resepsiyon krizi konusu da gündeme geldi. Bunun üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, ’Onlar kişisel tavırlar, kurumsal olarak bir tavrımız yok’ dedi."

Katılımcılardan gazeteci Nuray Mert de toplantıda Türkiye’nin siyasi ve toplumsal değerlendirmesinin yapıldığını belirtti.

Toplantının, arama konferansı şeklinde sürdüğünü ifade eden Mert, CHP’den beklentilerin, Türkiye’nin sorunlarının da ele alındığını dile getirdi.

Mert, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun konuşmaları dikkatle dinlediğini vurgulayarak, aralarda özel sohbetler yaptığını da söyledi.

Gazeteci Altan Öymen de basına kapalı toplantının arama konferansı şeklinde yapıldığına işaret ederek, bu nedenle çok yorum yapmamak gerektiğini ifade etti.

"Siyasette Başarı Stratejisi Toplantısı"na müzisyen Nejat
Yavaşoğulları, modacı Bahar Korçan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve eski Diyarbakır Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu da katılıyor.

Siyasette Başarı Stratejisi
CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, İstanbul’da gerçekleştirilen "Siyasette Başarı Stratejisi Toplantısı’nda dünya, Türkiye, hayat gibi her türlü konunun konuşulduğunu söyledi.

Şimşek, toplantının yapıldığı otelin önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gazeteci-yazar Deniz Som’un cenaze töreni için toplantıdan çıktığını ancak daha sonra tekrar katılacağını bildirdi.

Beklediğinin üstünde keyifli bir toplantı yapıldığını vurgulayan Şimşek, "Genel merkezden arkadaşlar açıklama yapacak. Her şey çok güzel, müthiş gidiyor, çok güzel bir toplantı. Daha önceden organize edilen bir toplantı. Her şeyden konuşuluyor. Toplumun bütün katmanları, herkes var. Her şey güzel olacak. Örgüt olarak biz de Türkiye de çok mutlu olacak" diye konuştu.

Gerekenleri paylaşacağız
Şimşek, toplantının içeriğiyle ilgili bilgi verilmediğinden yakınan basın mensuplarına, "Çalışmanın prensibi bu. Yoksa sizler özel ve önemlisiniz. Sizler aracılığıyla, gerekenleri kamuoyuyla paylaşacağız ama işin sırrı ve kimliği orada yatıyor" karşılığını verdi.

Toplantıda neler konuşulduğu da sorulan Şimşek, "Dünya, Türkiye, hayat her şey konuşuluyor. Sizler de dahil her şeyi konuşuyoruz" dedi.

 Vatan


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com