Kılıçdaroğlu’ndan savcı değerlendirmesi

Kılıçdaroğlu’ndan savcı değerlendirmesi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Savcı Sarıkaya’nın görevden alınmasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu,''Cumhuriyet savcısının yaptığı soruşturmadan ötürü görevden alınmasını siyasal iktidarın müdahalesi olarak görüyorum'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  bir süre önce yaşamını yitiren Yalıkavak Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Erol Cümert'in eşi Emel ve annesi Münevver Cümert'i ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili sorusu üzerine, ''Sayın Başbakan'ın bir an önce sağlığına kavuşmasını ve görevinin başına dönmesini arzu ederim. En büyük arzularımızdan biri bu. Umuyorum kısa süre içinde görevinin başında olur'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, ''Milli İstihbarat Teşkilatıyla (MİT) ilgili yaşanan gelişmeler'' hakkındaki soru üzerine de şunları kaydetti: ''Cumhuriyet savcısının yaptığı soruşturmadan ötürü görevden alınmasını siyasal iktidarın müdahalesi olarak görüyorum. Bu doğru bir şey değildir. Bir soruşturma varsa soruşturmanın gizlilik içinde yürütülmesi gerekir.''
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com