Kılıçdaroğlu’ndan ses kaydı yorumu

Kılıçdaroğlu’ndan ses kaydı yorumu
Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçen ses kayıtlarını değerlendirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ,Başbakan Erdoğan ile Adalet eski bakanı Sadullah Ergin arasında geçtiği iddia edilen tapelerle ilgili; “Bu sabah dinleme fırsatı buldum inanın dehşete kapıldım. Nasıl olurda bir ülkenin başbakanı bir işadamını mahkum ettirmek için özel çaba harcar. Bu açıkça bize demokrasinin olmadığını gösterir” dedi.

Kılıçdaroğlu, kentten ayrılmadan önce kaldığı otelde bir gazetecinin “Erdoğan ile Ergin arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları hakkında neler söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Bu sabah izleme fırsatı buldum. Emin olun dehşete kapıldım. Nasıl olur da bir ülkenin Başbakanı bir iş adamını mahkum ettirmek için özel çaba harcar. Bu açıkça bize demokrasinin olmadığını gösteriyor. Daha önce kendisi itiraf etmişti zaten. ‘Yasama ve yargı benim için ayak bağı’ demişti. Böyle anlaşılıyor ki, kendi diktasını egemen kılmak için her alana müdahale ediyor. İnsanları mahkum ettirmek için özel çaba harcıyor. Daha üzücü olanı direnmesi gereken bir Adalet Bakanı’nın ‘emredersiniz’ diye bir tavır takınmış olması. Bu da şimdi Hatay’da büyükşehir belediye başkan adayı. Milletin yüzüne nasıl bakacaklar bunlar, merak ediyorum. Hırsızlıkları ayyuka çıktı. Yolsuzlukları ayyuka çıktı. Şimdi yargıya müdahaleleri de ayyuka çıktı. Ve bu adam şimdi meydan meydan dolaşacak, ‘bana oy verin diyecek’. Senin hırsızlığına bu millet niye oy versin? Mahkemelere müdahale ediyorsun millet sana niye oy versin? Sen düne kadar adalet, adalet, adalet diye bağırıyordun. Nasıl olur da adalete doğrudan müdahale edersin. Artık bütün dünya Türkiye’de bir dikta rejimi olduğunu biliyor. Diktatörler yalancıdır, doğruları söylemezler. Belli kişileri düşman görürler ve onları mahkum etmek için özel çaba harcarlar. Bu kaset onun somut bir örneğidir.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu daha sonra eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile partisinin Tekirdağ mitingine katılmak üzere Edirne’den ayrıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com