Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia

Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ''Dink cinayetiyle ilgili bir kamu görevlisinin İçişleri Başmüfettişi'ne verdiği ifade gizleniyor'' dedi.

Dink cinayetinde hatanın AKP hükümetinde olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Cinayet işlendiğinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü yapan kişi kamu müsteşarlığı müdürlüğü görevine getirildi. Trabzon Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğünde istihbarat daire başkanlığı görevine getirildi. O kişiler AKP'nin gözbebeği. Başbakan Erdoğan ‘Ankara'nın karanlık dehlizlerinde kaybolmayacak’ diyor ama o kişiler AKP'nin gözbebeği. Neden o bürokratlar mahkemeye delil vermedi?” yorumunda bulundu.

Bu olayda delillerin gizlendiğini belirten Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bir emniyet müdürü validen bilgi gizliyor. 20 Eylül 2010 tarihinde bir istihbarat uzmanının hala kamuda görevli bir uzmanın verdiği bir ifade var. İçişleri Bakanlığı başmüfettişine verdiği bir ifade var. Bu ifade gizleniyor ve Dink’in ifadelerine cevap vermiyor. Hem Dink hem de Ergenekon davasını yakından etkileyecek bir ifade. Gerçekler gizlenmek isteniyor”
(SRE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com