Kılıçdaroğlu'ndan Suriye İçin Sert Tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan Suriye İçin Sert Tepki!
Hükümetin Suriye politikasına CHP lideri çok sert tepki gösterdi...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Suriye'de yaşanan olaylar ve Türkiye'nin Suriye politikasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, 'Suriye'deki olaylar Türkiye'ye sıçrarsa sorumlusu AKP hükümetidir' dedi..

Dış politika romantizm üzerine kurulmaz. Suriye ile aramızda uzun bir sınır komşuluğu var. Batılı egemen güçler yarın çıkarları düştüğünde koşa koşa gidecektir ama Suriye halkı bize kuşkuyla bakacaklardır. Daha tutarlı politkalar izlemeliyiz. Suriye bizim iç meselemizdir diyor başbakan. Hergün şehit haberi geliyor ama Başbakan üç maymunu oynuyor. Libya'nın bölünmesine adeta çanak tuttuk. Yarın Doğuanadolu'daki bir mitinge başka bir ülkenin dışişleri bakanı katılırsa Başbakan'ın vereceği cevap ne olur. Akdeniz'de yüzlerce insan boğulup gitti. Sorumlusu kim? NATO'ya müdahale izni veren Recep Tyyip Erdoğan'dır. ABD'ye her türlü bilgi veriliyor. Türkiye'de kendi halkına bilgi vermeyeceksin ama ABD'ye her türlü bilgiyi vereceksin. Egemen güçlerin politikası izleniyor. suriye'deki karışıklığın Türkiye'ye sıçraması halinde bunun sorumlusu AKP iktidarı olacaktır.

Sayın Davutoğlu'nun Suriye'ye gitmesine bir şey demiyoruz. Sorun Türkiye'nin müdahaleci bir tavrı sergilemiş olmasıdır. Sabrımızın sonuna geldik sözü ne demek. Ne yapacak hükümet askeri müdahale mi yapacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com