Kılıçdaroğlu'ndan teşekkür

Kılıçdaroğlu'ndan teşekkür
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 17. Olağanüstü Kurultayı’nı açtı.

Kılıçdaroğlu, kurultay salonuna saat 11.00’de geldi. Kılıçdaroğlu daha sonra, tribünlerde delegelerin arasında kendisi için ayrılan bölüme, eski genel başkanlar Altan Öymen ile Hikmet Çetin’in yanına oturdu.

Daha sonra kurultayın açılışını yapmak üzere kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, 17. Olağanüstü Kurultayı için delege çoğunluğunun olduğunu ifade ederek, kurultayı açtı. Kılıçdaroğlu, “Dün görkemli bir şeklide 16. Olağanüstü Kurultayımızı yaptık. Bugün de bu mütevazi salonda yine inançla, dirençle, güzellikle kurultayımızı gerçekleştireceğiz” dedi. Ardından Kılıçdaroğlu, “Ülkesi için mücadele eden, yaşamını feda eden şehitler, Mustafa Kemal ve devrimci arkadaşları için” diyerek, salonu Saygı Duruşuna ve İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kılıçdaroğlu divan başkanlığına verilen dilekçe ile Adnan Keskin’in önerildiğini belirterek, oylamaya sundu. Adnan Keskin, dün olduğu gibi delegelerin oy birliği ile Divan Başkanlığı’na seçildi.

Ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu, konuşmak üzere kürsüye çıkarak muhaliflere seslendi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından bazı satırbaşları

"Delegelere CHP'de değişimin ve dönüşümün altına imza attıkları için teşekkür ediyorum." Birileri şunu bekliyordu CHP'de kurultay olacak masalar sandalyeler uçuşacak.

CHP yeni bir yol haritası çiziyor, halka doğru giden bir yol haritası çiziyor. AKP'nin yandaş basınıyla 24 saat Türkiye'de demokrasi varmış gibi gösteriliyor.

Çin'den sonra dünyada en çok tutuklu gazeteci Türkiye'de. Demokrasiyi o kadar sindirmiştir ki bu parti Erzurum'da Sivas'ta demokrasiyle özgürlük mücadelesi vermiştir.

Dün demokrasi tarihi bakımından çok önemli bir sınav verdik. Madem demokrasi istiyorsunuz bu tüzükle mi yapacaksınız sorularını bertaraf ettik. Kendi demokratikleşmesini gerçekleştirmiş bir CHP var artık.

Hiçbir partinin yapmaya cesaeret edemediği şeyleri CHP yapacaktır. Umutsuzluk bizim kitabımızda yok, halkın umudu CHP olmak zorundadır.

Bütün illere CHP milletvekillerini gönderdik. Biz ülkemizi insanımızı seviyoruz. Etnik kimliği ne olursa olsun kıyafeti ne olursa olsun herkesin çatısı altında yer bulacağı tek parti var CHP. İnsanlarımızı yabancılaştırmadan ötekileştirmeden herkesi kucaklayacağız.

Dün gösterdik CHP'nin kurultayları artık değişti. CHP'nin kurultayları artık demokrasinin barışın kurultayları oldu. Dün tüzüğümüz değişti katılan delegelere bir kez daha teşekkür ediyorum. CHP'de değişimin ve dönüşümün altına imza attıkları için teşekkür ediyorum.

Hiçbir delegeye telefon açmadık, hiçbir delegenin iradesine ipotek koymadık. Ben CHP'nin delegelerinin yurtseverliklerine sağduyularına güveniyorum.

Demokrasi kolay kazanılan bir şey değildir. demokrasi ve özgürlüğü kendi ülkelerine getirmek isteyen yurtseverler ağır bedeller ödremiştir. Bizler de demokrasi ve özgürlüklerimiz için her türlü bedeli önce genel başkan olarak ben ödemeye hazırız. Onların özel yetkili mahkemeleri, onların özel güvenlik görevlileri, kaymakamları, valileri bizi sindiremez.

Demokrasi ağır bedeller gerektiriyor. Bunu en güzel dile getiren Nazım Hikmet'tir. Dün dile getirdik "Sen yanmasan ben yanmasam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa" diye. Hepinizi saygı ve muhabbetle kucaklıyorum. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com