Kılıçdaroğlu'nu Çizdi!

Kılıçdaroğlu'nu Çizdi!
Can Ataklı'dan şok bir iddia..

CHP Genel Sekreteri Önder Sav’la hiç tanışmadım. Belki bir kere karşılaşmış ve el sıkışmış olabiliriz, o kadar.

Sav’ın engin bir siyasi deneyimi olduğunu, özellikle parti içi sorunlar konusunda da “belirleyici, çare bulucu ve çözümleyici” olduğunu görmemek mümkün değil.

Kılıçdaroğlu’nun seçilmesinde etkisi olduğunu da kimse inkâr edemez. Gerçi Sav da kamuoyunun yükselen duygusunu fark etmiş ve kendisini Kılıçdaroğlu’nun arkasında konumlandırmıştır. Bu da zaten tercihini bu yönde kullanmak isteyen CHP delegesini rahatlatmıştır. Hepsi bu kadardır.

Ancak şu sıralar CHP içinden gelen haberler hiç de hoş değil. Belli ki Kılıçdaroğlu’nu “kendisinin seçtiğine” inanan Önder Sav parti içinde giderek sorun oluyor. Zaten bu durumu fark eden AKP ve yandaşları da Önder Sav’ı CHP’yi yıpratma kampanyalarının odağı haline getirdiler.

Örneğin Deniz Baykal ve kendilerini “onun yanında” hisseden bazı CHP’lilerin “genelgemsi” bir yazıyla engellenmesi herhalde partiye bir yarar sağlamayacaktır. Ayrıca Deniz Baykal’ın özellikle referandum kampanyasında partiye zararı değil, çok yararı olacaktır ki, bunu görmemek akıl ve mantıkla pek bağdaşmaz.

Önder Sav’ın bu tutumu, yeni yönetime şimdilik muhalif olarak duran isimleri de yanlışa itmekte ve bu kişiler yandaş medyanın manşetlerine çıkan sözler söylemektedirler.

Önder Sav’ın neyi amaçladığını anlamak da çok güç. CHP kulislerinden sızan bilgilere göre Sav’ın “kafasındaki genel başkan” Hakkı Süha Okay. Hatta bu nedenle Okay için “Genel Başkandan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı” diye söz edenler bile var.

Bu yazdıklarım umarım “dedikodudan” ibarettir. Ama böyle olsa bile Önder Sav, partisinin önünü açmak, kendisi üzerinden yürütülen yıpratma kampanyalarını sona erdirmek için gereği yapmalıdır. İstifa etmelidir.

Önder Sav, genel sekreter makamında oturmasa da artık CHP’nin ağabeylerinden biridir. Elbette görüşleri alınacak, kendisinden yararlanılacaktır.

Sav’ın böyle bir statüye kendiliğinden geçmesi hem partinin hem de Kılıçdaroğlu’nun önünü açacaktır.

Aksi takdirde, hele referandumda gerçekten “Evet” çıkarsa Sav yine gidecektir, ama bu hiç de şanıyla şerefiyle olmayacaktır. Sav geriye baktığında utanacağı bir miras bıraktığını görmemelidir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com