Kılıçdaroğlu'nu Düelloya Davet Etti!

Kılıçdaroğlu'nu Düelloya Davet Etti!
İşte Melih Gökçek'in konuşmasından satır başları..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ABD Büyükelçiliği önündeki bariyerleri kaldırmadığı gerekçesiyle yargılandığını anımsatarak, ''Beni ilgilendirmemesine rağmen yargılandım ve birinci celsede beraat ettim'' dedi. Gökçek, bu konuda iddialarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu televizyonda canlı yayına davet etmesine rağmen bunun gerçekleşmediğini söyledi.

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI
Gökçek, Ankara'da etkili olan kar yağışı sonrasında yaşanan trafik sorunlarıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Binasında düzenlediği basın toplantısında, karla mücadele çalışmalarını anlattıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

SUÇLAMALARIMA CEVAP VEREMİYOR
Bir gazetecinin, ''TCK'nın görevi kötüye kullanan kamu görevlilerine uygulanan cezalara yönelik yapılan yasal değişikliğin Melih Gökçek'in isteği üzerine yapıldığı iddialarına yönelik Kılıçdaroğlu veya CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin herhangi bir açıklama yapmadığını hatırlatması'' üzerine Gökçek, halk oylaması sürecinde Kılıçdaroğlu'na bir çok suçlamada bulunduğunu ancak kendisine henüz bir cevap veremediğini söyledi.

GENEL BAŞKANLIK SIFATINA SIĞINIYOR
''Kılıçdaroğlu'nun, 'Genel Başkanlık' sıfatına sığınarak kendisinin karşısına çıkmaktan kaçtığının'' öne süren Gökçek, şunları kaydetti:

''Çıksa karşıma perişan olacak, bunu kendisi de biliyor. Bu işi Muharrem İnce'ye yükledi ama o da Kılıçdaroğlu gibi benden korktuğu için kaçtı. Yasa hakkında bana atıp tutuyor. 'Bu kanun Melih Gökçek için çıkıyor. ABD Büyükelçiliğinin önündeki bariyerleri kaldırmadığı için vatandaşın açtığı davayı kaybetti ve yasa, affedilmesi için çıkıyor' dedi. Resmen halkın gözünün içine baka baka yalan söyledi. Kendisini televizyona davet ettim. Kılıçdaroğlu kendisine görev vermiş ama o da kaçtı. Cesaret ister benim karşıma çıkmak. O da il başkanının üstüne attı. Herkes bir bahaneyle kaçıyor, kaçmaya da devam edecek.

KÜLLİYEN YALAN
ABD Büyükelçiliği konusunda söyledikleri de külliyen yalan. Çünkü o konuda beni ilgilendirmemesine rağmen ben yargılandım ve birinci celsede beraat ettim. Ayrıca aynı konuda idare mahkemesinin vermiş olduğu karara karşı Danıştaya itiraz ettik ve Danıştay, bizim lehimize davayı bozdu. İdare mahkemesine tekrar döndük ve idare mahkemesi de o kararı bozdu. Yani ne benim mahkumiyetim söz konusu ne devam eden bir dava söz konusu ne de karşı tarafın davayı kazanması söz konusu. Külliyen yalan söylüyor. Milletin gözünün içine baka baka utanmadan iftira atıyor bana ama bir yerde Muharrem'i yakalarız; korkmazsa tabi ama korkar, çıkamaz.''

Gökçek, akşam oynanacak Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşması için de futbolun çok sonuçlu bir oyun olduğunu, bu nedenle tahmin etmenin zor olduğunu belirterek, ''İnşallah yeneriz'' dedi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com