Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs mesajı...

Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs mesajı...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün 19 Mayıs bayramının yanı sıra Cumhuriyeti de emanet ettiği gençlerin, korku imparatorluğunun zindanına, copuna, gazına rağmen, gururla teslim aldıkları ve sahiplendikleri emanete kararlılıkla sahip çıktıkla


Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk’e söz, CHP’ye ve gençlere güven. CHP Lideri Kılıçdaroğlu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 94. Yıldönümü nedeniyle  bir mesaj yayımladı ve Atatürk’e seslenerek şöyle dedi;

“Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatmak için 94 yıl önce, Bağımsızlık ve Demokrasi diye, diye  Samsun’a çıktın.

Kurucusu olduğun CHP’de  Aydın’da, “Bağımsızlık ve Demokrasi benim karakterimdir” diyecek,  onbinler  sizin gibi Türkiye’ye seslenecek, dosta düşmana, “CHP var, Türkiye sahipsiz değil” mesajını verecek

Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla,  Misak-ı Milli sınırlarına doğru dalga dalga yayılan ve işgal altındaki topraklarımızı özgürleştiren Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlattı, zafere ulaştırdı, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine dur dedi.

Bugün de CHP,  emperyalizme ve yerli işbirlikçileriyle,  taşeronlarına karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, birliği, kardeşliği, laik cumhuriyeti ve sosyal  hukuk devletini savunuyor.

Atatürk’ün bayramın yanısıra,  Cumhuriyeti de emanet ettiği gençler,  korku imparatorluğu’nun zindanına, copuna, gazına rağmen, gururla teslim aldıkları ve sahiplendikleri emanete kararlılıkla sahip çıkıyorlar.

23 Nisan’da,  29 Ekim’de olduğu gibi,  gençlerimiz  bu 19 Mayıs’ta da , halkımızla kucaklaşarak hem bulundukları her yerde, hem de Ankara Tandoğan’da olacaklar ve yasaklanan 23 Nisanlara, 29 Ekimlere,  19 Mayıslara kararlılıkla sahip çıktıklarını gösterecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle 94 yıl önce, 19 Mayıs 1919’da Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatma  kararlılığı ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlem,  o onurlu yürüyüşte yer alan  şehitlerimizi  rahmet, gazilerimizi de şükranla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum” (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com