Kılıçdaroğlu'nun Büyük Sırrı!

Kılıçdaroğlu'nun Büyük Sırrı!
Odatv baskınıyla gündeme gelen CHP'deki 'taciz' skandalı kafaları karıştırdı.

Kılıçdaroğlu'nun iddiayı bildiği halde Baykal'la paylaşmadığı ortaya çıktı. İklim Bayraktar Kaleli'nin 'taciz' iddiasını öğrenen Kılıçdaroğlu, Odatv baskınından 1 gün sonra Deniz Baykal ile Meclis'te bir araya geldi. İkili Halk TV'nin satışı ve sıkıntıları üzerinde durdu ama Kılıçdaroğlu 'taciz' iddiasını Baykal'a açmadı. Üstelik 1 hafta sonra Kaleli ile genel merkezde 45 dakika görüştü.

Ergenekon davası kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Odatv muhabiri İklim Bayraktar Kaleli'nin "Deniz Baykal'ın tacizine uğradım" iddiası siyasette "şantaj komplo" iddialarının yoğun bir biçimde tartışılmasına yol açarken, "her şeyden haberdar" bir biçimde 15 Şubat'ta Deniz Baykal ile Meclis'te bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selefine bu konudan hiç bahsetmediği ortaya çıktı. Kaleli, 24 Ocak'ta Baykal ile Meclis'te yaptığı görüşmeden 2 gün sonra 'taciz' iddiasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e aktardı. Tekin de Genel Başkan Kılıçdaroğlu-'nu bilgilendirdi. Kılıçdaroğlu ile Baykal arasında "sürpriz" olarak nitelendirilen kritik akşam görüşmesi ise Odatv'ye 14 Şubat'ta yapılan operasyondan tam 1 gün sonra gerçekleşti.

Meclis'teki görüşmede Baykal, hükümetin icraatını eleştirirken, genel bir tablo çizdi. Parti içi sorunlara özellikle değinmeyen Baykal, yayını maddi sıkıntı nedeniyle duran Halk TV' nin satışını gündeme getirdi. Halk TV'nin genel başkanlığı dönemindeki durumu ile ilgili tabloyu aktaran Baykal, kadro şişkinliğinden yakındı. Hizmet sözleşmesi kapsamında ödemelerin yapılmamasına da işaret eden Baykal, "Halk TVyayınının kime ne zararı var?" dedi.

Halk TV konuşuldu

Seçim öncesi Halk TV'nin konumunun önemine dikkat çeken Baykal, kanalın el değiştirmesinin sıkıntı yaratabileceğine de işaret etti. Kılıçdaroğlu da mali tabloyu tekrar inceleyeceğini söyleyerek, gerekenin yapılacağını kaydetti. Halk TV üzerinde bu kadar konuşulmuşken kamuoyunda televizyonun en büyük talibi olarak bilinen Odatv hiç gündeme gelmedi. Üstelik Odatv'nin muhabirin taciz iddiası hiç konuşulmadı. 24 Ocak'taki randevudan 3 Mart'ta gözaltına alınıncaya kadar Kaleli'nin kendisini ev telefonundan sürekli rahatsız ettiğini öne süren Baykal da yaptığı açıklamada, "Kılıçdaroğlu ile görüşmemizde hiçbir şekilde bu konu gündeme gelmedi. Ne benim aklımda böyle bir şey vardı. Ne de karşı taraftan bu yönde açıklama geldi" dedi. "Taciz" iddiasından haberdar olduğu halde bunu sorma gereği hissetmeyen Kılıçdaroğlu ise Baykal ile Meclis'te yaptığı görüşmeden tam 1 hafta sonra yani 21 Şubat günü eski Genel Başkanı'na ağır bir suçlama yönelten Odatv muhabiri Kaleli ile Genel Merkez'de bir araya geldi. İkili 45 dakika görüştü. Bu görüşmenin medyaya yansıyan perde arkasına göre Kaleli 'büyük balık' için Kı-lıçdaroğlu'ndan 'teknik' destek istedi ancak CHP Genel Başkanı "Kendi imkanlarınla yap" dedi.

Görüntüleri silindi

Öte yandan Baykal cephesine bu süreçte, Halk TVile ilgili ilginç birbilgi de aktarıldı. Kılıçdaroğlu'nun kurultay öncesi yönetimi döneminde, Halk TV'nin haber arşivindeki Baykal görüntülerinin silindiği bilgisi CHP eski liderine aktarıldı. Ancak bu durumu Baykal, Kılıçdaroğlu'na görüşmede aktarımdı. Baykalin yakın kurmayı, bu durumu, "Deniz Bey bunu dile getirmeye tenezzül etmez" şeklinde dile getirdi. Baykal cephesinde, CHP yönetiminde bulunan bir isme de dikkat çekiliyor. Yalçın'a ait dinleme kayıtlarında Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş ile Halk TV satışını konuştuğu ortaya çıkmıştı. Baykal kanadı, Halk TV'nin yayının durmasında Güneş'in etkili olduğunu düşünürken, Yalçınin dinleme kayıtlarında Kılıçdaroğlu sonrası için Güneş ismini telaffuz ettiğine de işaret ediliyor. Baykal kanadı, Soner Yalçınin arkasındaki ismin Güneş olduğunu düşünmüyor ancak iddiaların dikkatle takip edilmesi gerektiğine de dikkat çekiyor.

Randevu özel kalemden alındı

İklim Bayraktar Kaleli'nin, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından randevunun nasıl alındığı da tartışma konusu oldu. Gürsel Tekin, görüşme için kendisinin aracı olmadığını dile getirirken, İletişim Koordinatörü Baki Özilhan, Kaleli'nin randevuyu doğrudan özel kalem üzerinden aldığını, 4-5 saate yakın bekledikten sonra görüşmenin gerçekleştiğini söyledi. Baykal cephesinde ve CHP Grubunda Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkinin nedenlerinden birisi de Tekin'in bilgilendirmesine rağmen Klıçdaroğlu'nun Kaleli'yi randevu vermesi oldu.

Baykal: Psikolojik analize dikkat

Deniz Baykal yaptığı açıklamada, başka ilginç bir noktaya da işaret etti. Baykal, taciz iddialarında bulunan Kaleli ile ilgili psikiyatrların yaptığı analize dikkat çekerek, "Uzmanlar, açıklamaları, hareketleri incelenerek, psikolojik rahatsızlığı olabileceğine işaret ediliyor. Ancak patolojik, psikolojik rahatsızlığı olması bunun komplo olmasını engellemez. Komplo olmadığı anlamına gelmez. Bu tür komplo olaylarında genellikle rahatsızlıkları olan insanlar kullanılır. Olayın niteliğinin ortaya çıkması, ne olduğunun anlaşılması bakımından bu nokta önemlidir. Bu noktanın üzerine gidilmesi dikkate alınması gerekir" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com