Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir Mitingi!

Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir Mitingi!
CHP Genel Başkanı Kemal Kııçdaroğlu'nun Eskişehir mitinginde bir vatandaş, kendisine borçlarıyla alakalı banka kartını, başka bir vatandaş da delik ayakkabısını gösterdi..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir mitinginde bir vatandaş borçlarıyla ilgili banka kartını, bir başka vatandaş ise altı delik ayakkabısını gösterdi.
Eskişehir'in Odunpazarı Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, iktidara ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Kılıçdaroğlu, 'Recep Beyi mutfaktan çıkarmanın vakti geldi. Biz birlik olup Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağız. Siyasete yeni bir yüz, yeni bir anlayış getiriyoruz. Dün bizi ziyarete gelen Başbakan'ın teröre karşı yeni bir yol haritası çizmesini umduk. Sayın Başbakan, Recep Bey, teröre karşı doğru teşhisin konulamadığını söyledi. Bu teşhisi sen
koyamadın, aklın yeni mi başına geldi? Terörün makus talihini biz yeneceğiz. Sayın Başbakan, bir şey daha söyledi. (Kriz teğet geçecek dediğimizde kimse bize inanmadı. Bugün anlaşıldı ki kriz bizi teğet geçti.) Kriz Başbakan ve arkadaşlarını teğet, milletin yüreğini delip geçti' dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir'in üniversite, sanayi ve futbolda ilk Anadolu ihtilalini yapan kent olduğunu, Odunpazarı Meydanı'nda gençlerin ve kadınların olmasının kendisini memnun ettiğini dile getirdi. Kılıçdaroğlu, 'Eskişehir aynı zamanda yiğit insanların kenti. Yerel yönetimlerde halkın iktidarını kurmaya çalıştılar ve kurdular. Artık bunu ilçelerde ve Türkiye'de bekliyoruz. Halkla beraber yürüyeceğiz' diye konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sarf ettiğini öne sürdüğü 'Her üniversite bitiren iş bulamayacak' sözünü geri almasını isteyen Kılıçdaroğlu, 'Bu sözünü geri al, yoksa sandıkta aldıracağız' ifadesini kullandı.
Kılıçdaroğlu, siyasette her kuruşun hesabını soracaklarını vurgulayarak şunları söyledi:
'12 Eylül'deki referandumda bir şamar, seçimde bir şamar indireceğiz. Türkiye'yi karanlıktan alıp aydınlığa çıkaracağız. Bu düzenden kim memnun? Biraz bağırın. Çünkü, Ankara'dan Recep Bey duysun da ezberi bozulsun. Recep Bey'in sadece ezberini değil, düzenini de bozacağız.'
Bu arada bir vatandaşın borçlarıyla alakalı gönderdiği banka kartını vatandaşlara gösteren Kılıçdaroğlu'na, bir başka vatandaş da altı delik ayakkabısını gösterdi. Eskişehirspor forması ve atkısı hediye edilen Kılıçdaroğlu, polislerin geniş güvenlik tedbirleri aldığı miting sonunda vatandaşlara kırmızı karanfiller dağıttı.
Kılıçdaroğlu'na mitingde CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Eskişehir Miletvekili Murat Sönmez'in yanı sıra Eskişehir Bağımsız Miletvekili iken CHP'ye katılan Tayfun İçli de eşlik etti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com