Kılıçdaroğlu'nun Memleketten Haberi Yok!

Kılıçdaroğlu'nun Memleketten Haberi Yok!
Bakan Nihat Ergün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaadi olarak yapılmış işleri yapacakmış gibi gösterdiğini söyledi.

Nihat Ergün adını vermediği bir partinin,  seçim vaadi olarak Ankara-Konya arasındahızlı trenprojesini sunduğunu, ancak Ankara-Konya arasındaki hızlı tren projesinin mayıs ayında faaliyete geçeceğini belirterek, "Liderlerin memlekette ne olmuş ne bitmiş haberleri yok." şeklinde tepki gösterdi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün,Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile sabah kahvaltısında Antik Kapı restorantta bir araya geldi. Toplantıda konuşan Ergün,CHPve bazı partilerin seçim vaadi adı altında, yapılmış işleri yapacakmış gibi gösterdiğinden yakındı. Ergün, yaklaşan seçimlerle birlikte ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerinin Ak Parti hükümeti tarafından yapıldığını belirtti. Anamuhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Küçük Orta Büyük İşletmelere (KOBİ) faizsiz kredi vereceklerini vaat ettiğini söyledi. 'Sizin bu memlekette neler yapıldığından haberiniz yok her halde' diye tepki gösteren Ergün, "Biz zaten KOBİ'lere faizsiz kredi veriyoruz. Kredi faiz desteği veriyoruz. Sadece son 2 yılda 200 bin'e yakın işletmeye KOSGEB vasıtası ile bunu yaptık. Yeni girişimcilere faizsiz kredi desteği 4 yıl vadeli, 2 yıl ödemesiz. Türkiye'de nelerin yapıldığını her halde danışmanları iyi anlatmıyor. Olan yapılan işleri 'bizde yapacağız' diyor. Bunlar yapılıyor zaten. Sen yeni bir şey söyle." ifadelerine yer verdi.

"BİZ ZATEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE MESLEK LİSELERİ KURDUK"

Anamuhalefet liderinin bir başka seçim vaadinin Organize Sanayi Bölgelerinde(OSB) meslek lisesi kurmak olduğunu belirten Bakan Ergün, Kılıçdaroğlu'nu Organize Sanayi Bölgelerini gezmesini tavsiye etti. 'Arkadaş sen hiç Organize Sanayi Bölgesine gittin mi?' şeklinde tepkisini yineleyen Ergün, "Anlaşıldı ki gitmemişsin. Git. Biz zaten Organize Sanayi Bölgelerine meslek liseleri kurduk, kurmaya da devam ediyoruz." dedi. Genel Başkan danışmanlarının liderleri doğru bilgilendirmemesinden dolayı bu tip söylemlerin olduğunu kaydeden Ergün, "Danışmanlar doğru bir şey aktarmayınca liderlerde böyle maalesef Türkiye'den olandan bitenden haberleri olmadan konuşabiliyorlar ve tabiî ki birisi de diyor ki, bunlar zaten yapılıyor." şeklinde konuştu.

"YA BİR DOLAŞ MEMLEKETİ"

Anamuhalefet partisi dışından bir başka partinin seçim beyannamesinde Ankara'dan Konya'ya hızlı tren projesi yapılacağı yazısını gördüğünü dile getiren Ergün, Ankara'dan Konya'ya hızlı treni yaptıklarını, Mayıs ayında da hizmete gireceğini vurguladı. Ergün konuşmasına şöyle devam etti: "Test sürüşleri devam ediyor. Mayısta yolcular taşınmaya başlayacak. Önümüzdeki ay, mayıs ayında Ankara-Konya arası hızlı trenle 1 saat 15 dakikada yolcular taşınmaya başlanacak. Ama memlekette ne olmuş ne bitmiş haberleri yok. Ya bir dolaş memleketi. Ne olmuş ne bitmiş bir gör. Ondan sonra bir şey yazacaksan ondan sonra yaz. Bir şey söyleyeceksen ondan sonra söyle."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com