Kılıçdaroğlu'nun oğlundan bedelli açıklaması

Kılıçdaroğlu'nun oğlundan bedelli açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, hakkında çıkan bedelli askerlikle ilgili konuştu.

Bedelli askerlikten yararlanıp yararlanmayacağı kamuoyunda tartışılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, “Gidip askerliğimi yapacağım” dedi.
 
BEDELLİ TARTIŞMALARI BENİ ÜZDÜ
 
Habertürk, Güney Kore’de siyaset bilimi okuyan Kerem Kılıçdaroğlu’na ulaştı. Kerem Kılıçdaroğlu, kendisiyle ilgili haberleri internetten okuduğunu belirterek, “Türkiye’nin bu kadar sorunu varken benim bedelli askerlikten faydalanıp faydalanmayacağımın tartışılması beni üzdü. Birçok şey yanlış yazılıp, çizildi” dedi.
 
KISA DÖNEM ASKERLİK YAPACAĞIM
 
5 Haziran 1983 doğumlu olan Kerem Kılıçdaroğlu, yaşının bedelli için tutmadığını, ancak yaşı tutsa bile yasadan faydalanmamaya çok önceden karar verdiğini belirterek, “Ne dövizli askerlik, ne de bedelli askerlik yapmak gibi bir düşüncem var. Okul bitince gidip, kısa dönem askerliğimi yapmak istiyorum. Bu kararı bedelli askerlik yasası gündeme gelmeden önce almıştım” dedi. Babasının “yasadan faydalanmayacağını bildiği için o açıklamayı yaptığı” şeklindeki eleştirilere üzüldüğünü ifade eden Kerem Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

BABAM YASAL DA OLSA FAYDALANMAYACAĞIMI VURGULADI
 
“Babam orada, yasal olarak imkânım olsa da bedelliden faydalanmayacağımı vurgulamak istedi. Benim düşüncem de aynı yönde. Babamla daha önce konuştum. Bu konuda bana en ufak bir telkini olmadı. Babam tutup da kendi başına bir açıklama yapmadı. Benimle konuştuktan sonra o açıklamayı yaptı. Bunu bilmeyenlerden eleştiri gelebilir. Ama bu böyle. Sizin aracılığınızla bunu söylemiş olayım, bu benim kendi tercihim.”
 
Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin “Oğlunuz Kerem de 1982 doğumlu diye biliyoruz. Yararlanacak mı bedelliden, var mı böyle bir düşünceniz?” sorusu üzerine, “Hayır yararlanmayacak. Onun askere gitmesini istiyorum” demişti.
 
BATERİSTLİK YAPIYOR

 
5 Haziran 1983 doğumlu olan Kerem Kılıçdaroğlu, CHP liderinin üç çocuğundan en küçüğü. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra, ODTÜ Uluslararası İlişkiler’de master yapan ve amacının akademisyenlik olduğunu söyleyen Kerem Kılıçdaroğlu, Güney Kore’de siyaset bilimi alanında doktora yapıyor. Müziğe düşkünlüğüyle bilinen oğul Kılıçdaroğlu, Güney Kore’ye gitmeden önce Sert Sessiz Rock Grubu’nun bateristliğini yapıyordu.
 
TÜRKİYE'Yİ ÖZLÜYORUM
 
Güney Kore’de siyaset bilimi okuduğunu ve 3 yıl daha kalacağını belirten Kerem Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi özlüyorum. Güney Kore’deyim burada da yaşam güzel. Ama insan sonuçta ister istemez ülkesini özlüyor” dedi.(SYK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com